X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Łuck

Eksplozja w ambasadzie USA w Kijowie. Incydent?

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie nie traktuje nocnej eksplozji ładunku wybuchowego na swoim terenie jako aktu terroru – głosi oświadczenie, które opublikowała placówka. W komunikacie ambasada potwierdziła, że po północy czasu lokalnego 8 czerwca na jej terenie "doszło do incydentu z wykorzystaniem niewielkiego ładunku wybuchowego", jednak podkreśliła, że w jego wyniku nie ucierpiał nikt z personelu, ani nie zostało uszkodzone ambasadzkie mienie. Mówił o tym w Polskim Radiu 24 Paweł Buszko, korespondent Polskiego Radia z Kijowa.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Kijów terroryzm Łuck USA Paweł Buszko

Podsumowanie Tygodnia: uczniowie uwikłani w strajk

Ogólnopolski strajk nauczycieli, atak w Łucku na polski konsulat, spotkanie Duda-Macierewicz – to wydarzenia tygodnia, które komentowali w Polskim Radiu 24 Michał Matys (Duży Format Gazety Wyborczej), Alina Petrowa-Wasilewicz (Katolicka Agencja Informacyjna), Janusz Schwertner (Onet.pl) i Adrian Stankowski (Gazeta Polska Codziennie).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ministerstwo Edukacji Narodowej Związek Nauczycielstwa Polskiego strajki PiS Prawo i Sprawiedliwość reforma szkolnictwa Łuck Ukraina Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej

Atak na polski konsulat w Łucku. Rosyjska prowokacja?

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy wskazuje, że za ostrzelaniem polskiego konsulatu w Łucku może stać Rosja. W nocy nieznani sprawcy ostrzelali polską placówkę konsularną. Uszkodzony jest dach konsulatu. Eksplozja granatów uszkodziła też sufity wewnątrz budynku. Ostrzelanie konsulatu w Łucku potępiły ukraińskie władze, m.in. prezydent Petro Poroszenko i szef ukraińskiego resortu dyplomacji Pawło Klimkin. O ataku mówili w Polskim Radiu 24 Dariusz Materniak, ekspert ds. Ukrainy i Paweł Purski z portalu Eastbook.eu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Łuck Rosja Petro Poroszenko

Blokada drogi Rawa Ruska-Lwów. Kolejna prowokacja?

Około 150 osób podszywających się pod mniejszość polską zablokowało trasę Lwów- Rawa Ruska. Do zdarzenia doszło we wsi Grzęda w obwodzie lwowskim. Część osób została zatrzymana. Na transparentach demonstranci mieli między innymi  hasło "Stop ludobójstwu Polaków". Według władz akcja została zainicjowana przez rosyjskie służby i miała na celu pogorszenie stosunków polsko-ukraińskich. O sytuacji mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Łomanowski z Rzeczpospolitej.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Lwów Łuck

Prowokacje na Ukrainie. "Siedzimy na beczce prochu"

Na Ukrainie ostrzelano polski konsulat w Łucku. Nieznani sprawcy użyli do ataku przeciwpancernego granatnika. Ukraińskie władze zapewniają, że ochrona wszystkich konsulatów będzie wzmocniona, a Służba Bezpieczeństwa sugeruje, że za atakiem mogą stać rosyjskie służby. – Musimy mieć świadomość, że siedzimy na beczce prochu. Państwa powinny zrobić wszystko, by nie dopuścić do wybuchu – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Paweł Bobołowicz, korespondent TVP Info w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Łuck Rosja ŚWIAT

"Są zastrzeżenia do polityki informacyjnej MON"

Nieznani sprawcy ostrzelali z granatnika polski konsulat w Łucku na zachodzie Ukrainy. O prowokację podejrzewana jest Rosja, która od lat prowadzi wojnę informacyjną. – Powinniśmy podjąć działania w zakresie naszej polityki informacyjnej. Nie należy tylko reagować, ale ją też kreować – mówiła w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Anna Siarkowska z koła poselskiego Republikanie.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Obrony Narodowej NATO Ukraina Łuck

Polski konsulat w Łucku ostrzelany. "Zaplanowany atak"

Ostrzał polskiego konsulatu w Łucku na Ukrainie był tematem telefonicznej rozmowy prezydentów Petra Poroszenki i Andrzeja Dudy. Poroszenko zapewnił, że jego kraj zrobi wszystko, aby zapobiec podobnym wydarzeniom. Zaprosił też na Ukrainę polskich śledczych. W nocy nieznani sprawcy ostrzelali z granatnika polską placówkę konsularną. O incydencie mówili w Debacie Dnia Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Piotr Pałka (Rebeyla.pl)
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Łuck