X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Muzyka

Halina Młynkowa: miałam dosyć "Czerwonych korali"

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 16:50
A mimo to na pierwszej solowej płycie byłej wokalistki Brathanków znalazł się utwór pod wiele mówiącym tytułem "Dałeś czerwone korale". Halina Młynkowa była gościem "Niedzieli z Jedynką".
Audio
Halina Młynkowa
Halina MłynkowaFoto: www.halinamlynkova.com/Krzysztof Opaliński

- Na "Etnotece" odeszłam do polskich i bałkańskich klimatów, kojarzących się z Brtahankami. Więcej jest tu wpływów afrykańskich, tureckich, ormiańskich oraz indyjskich - Ta płyta jest jednak bardzo akustyczna. Teraz zamierzam więcej pracować z samplami. Na pewno nie spocznę na laurach.

Wydana w 2011 roku "Etnoteka" to pierwsza płyta Haliny Młynkowej od 2001 rou, kiedy ukazał się drugi album Brathanków. Piosenkarka opuściła zespół, z którym zdobyłam ogólnopolską sławę, by poświęcić się macierzyństwu, a następnie karierze solowej. Artystka przyznaje, że miała już dosyć swojego największego i najbardziej wyeksploatowanego przeboju "Czerwone korale", choć dzisiaj już się go nie wypiera, a wręcz go lubi. A oto, jak wspomina początki swojej kariery z Brathankami:

- W ciągu jednego tygodnia dostałam propozycję od zespołu jazzowego, latynoskiego i właśnie Brathanków. Padło na nich, ale myślałam, że to będzie "wakacyjna przygoda". Wyszło zupełnie inaczej: zaczęliśmy grać dla tłumów. Długo zresztą nie docierała do mnie skala naszego sukcesu. Dopiero dziś odkrywam ze zdziwieniem, że ludzie wciąż nucą te piosenki i rozpoznają mnie na ulicy.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Haliną Młynkową, w której artystka wspomina "muzyczne" dzieciństwo i swoje - nie tylko muzyczne - podróże, a także opowiada o wyzwaniach macierzystwa i miłości do Indii.  

Zobacz więcej na temat: Pop podróże india

Czytaj także

Halina Mlynkova: Tęskniłam za koncertowaniem (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2011 18:57
Nie było jej na scenie przez siedem lat. Po odejściu z zespołu Brathanki, z którym zrobiła w Polsce karierę, nagrywała własne utwory, tworzyła różne projekty. I cały czas tęskniła za sceną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Halina Mlynkova: Etniczne rytmy we współczesnej oprawie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 10:20
"Podczas koncertu pomyślałam, że to bardzo fajna sprawa śpiewać piosenki, które się naprawdę lubi".
rozwiń zwiń