Raport Białoruś

Wiktor Janukowycz znowu wybiera się z wizytą do Moskwy?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2013 01:00
Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz weźmie udział w posiedzeniu Najwyższej Gospodarczej Rady Eurazjatyckiej na początku przyszłego tygodnia - piszą ukraińskie media. Taką informację podał wiceminister spraw zagranicznych Rosji.
Wiktor Janukowycz
Wiktor JanukowyczFoto: president.gov.ua

Ukraińskie media przypominają przy tym, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Janukowycz cztery razy pojechał na rozmowy do Rosji.

Na posiedzeniu  Najwyższej Gospodarczej Rady Eurazjatyckiej mają być obecni szef białoruskiego państwa Aleksander Łukaszenka i prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew, a także prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz - taką informację przekazał agencji ITAR-TASS wiceminister spraw zagranicznych Rosji Grigorij Karasin.

- Na spotkaniu podsumowana będzie praca Rady w tym roku i wyznaczone będą kolejne kroki, by posunąć naprzód nasze integracyjne procesy. To będzie bardzo ważne spotkanie – oświadczył Karasin. Stwierdził, że na posiedzenie zaproszono również prezydentów Armenii i Kirgistanu, a Rosja ma nadzieję, że nowa struktura integracyjna, Eurazjatyckia Unia Gospodarcza, powstanie na początku 2015 roku.

Podczas posiedzenie tejże Najwyższej Gospodarczej Rady Eurazjatyckiej 24 grudnia Armenia ma podpisać mapę drogową, w celu przystąpienia do Unii Celnej - informują media.

Według komunikatu Kremla na posiedzeniu tejże Rady, Białoruś, Rosja i Kazachstan będą dyskutować o głównych kierunkach współpracy państw Unii Celnej I Wspólnej Przestrze ni Ekonomicznej, tak by do 1 stycznia 2015 roku powstała Eurazjatycka Unia Ekonomiczna. Będą też dyskutowane mapy drogowe Armenii i Kirgistanu dotyczące ich integracji z eurazjatyckimi strukturami.

Z kolei 25 grudnia w Moskwie odbędzie się posiedzenie Najwyższej Rady Państwa Związkowego Rosji i Białorusi, na którym będzie obecny Aleksander Łukaszenka.

Lb.ua/gazeta/ua/ kremlin. ru /in. /news.am /ITAR-TASS/agkm

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kijów-Warszawa wspólna sprawa! Polska za zniesieniem wiz dla Ukraińców

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2013 21:15
Na tę decyzję czeka wielu naszych wschodnich sąsiadów. - Polska będzie zabiegać w UE o przyspieszenie rozmów na temat zniesienia wiz dla Ukraińców - zadeklarował Radosław Sikorski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Instytut Gorszenina: Majdan zupełnie zmienił Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 10:00
Ukraina nigdy nie będzie już taka sama. Społeczeństwo ukraińskie dojrzało politycznie dzięki protestom. Jest nadzieja, że dzięki Majdanowi opozycja doprowadzi do politycznych zmian w kraju – mówi Aleksiej Leszczenko z kijowskiego Instytutu Gorszenina w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pożyczka" i tańszy gaz. Janukowycz podpisał umowę z Putinem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 19:03
Rosja będzie sprzedawać Ukrainie gaz po niższych cenach. Jednocześnie Moskwa wesprze budżet Ukrainy kwotą 15 miliardów dolarów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bruksela nie zamyka drzwi przed Ukrainą. "Umowa wciąż na stole"

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 09:10
Unijny komisarz ds. rozszerzenia Sztefan Fuele oraz szef litewskiej dyplomacji Linas Linkewiczius podkreślali, że porozumienia , podpisane we wtorek w Moskwie, nie muszą stać w sprzeczności ze zbliżeniem Ukrainy ze Wspólnotą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pytania o umowę Putin-Janukowycz. Co Kreml dostaje w zamian?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2013 09:00
Prezydenci Rosji i Ukrainy ogłosili, że Gazprom o jedną trzecią obniży cenę za gaz dla Ukrainy, a Moskwa kupi obligacje Kijowa za 15 mld dolarów. Wciąż nie są znane szczegółowe zapisy umowy.
rozwiń zwiń