X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Udało się obejść cenzurę. Książka "Skrwawione ziemie" Snydera dostępna w sieci po rosyjsku

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2015 06:10
Książka Timothy'ego Snydera - specjalisty w zakresie nowożytnych nacjonalizmów oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej - została przetłumaczona na 26 języków, jednak w Rosji nie mogła się dotychczas ukazać. Opowiada bowiem m.in. o milionach ofiar sowieckich mordów i represji na "skrwawionych ziemiach", pomiędzy Niemcami i Rosją.
Udało się obejść cenzurę. Książka Skrwawione ziemie Snydera dostępna w sieci po rosyjsku
Foto: http://timothysnyderbloodlands.com/

Książka "Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem" amerykańskiego historyka Timothy'ego Snydera jest dostępna w internecie także po rosyjsku. Krytyczną wobec Rosji pracę wydało ukraińskie wydawnictwo.

Książka Snydera - specjalisty w zakresie nowożytnych nacjonalizmów oraz historii Europy Środkowej i Wschodniej - została przetłumaczona na 26 języków, jednak w Rosji nie mogła się dotychczas ukazać.

Rosyjskie wydawnictwo Eksmo, które kilka lat temu nabyło prawa autorskie, nie planuje wydania w Rosji tej krytycznej wobec Stalina i ZSRR publikacji.

Rosyjskim czytelnikom, którzy chcieliby zapoznać się z bestsellerem, przyszło w sukurs małe wydawnictwo ukraińskie Duliby. We współpracy z ambasadą USA oraz Snyderem Ukraińcy przetłumaczyli książkę na rosyjski i wstawili ją bezpłatnie do internetu - czytamy w "SZ".

Dzięki ukraińskiej inicjatywie ze "Skrwawionymi ziemiami" będą mogli zapoznać się zarówno mieszkańcy Charkowa czy Dniepropietrowska, mówiący lepiej po rosyjsku niż po ukraińsku, jak i mieszkańcy Rosji zmęczeni jednostronną prezentacją Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Snyder powiedział  gazecie ”Sueddeutsche Zeitung", że otrzymuje wiele listów z Rosji, Białorusi i ze wschodniej Ukrainy od osób zainteresowanych prawdziwą wersją historii Europy Wschodniej, Holokaustem i Rosją. Rosyjską wersję swojej książki przedstawił niedawno w Charkowie i w Muzeum Holokaustu w Dniepropietrowsku.

Ukraińskie resorty oświaty i obrony zakupiły kilka tysięcy egzemplarzy "Skrwawionych ziem" i rozprowadziły je wśród uczniów i żołnierzy.

Książkę można przeczytać i ściągnąć w plikach różnych formatów TUTAJ.

PAP/agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na Białorusi pod Witebskiem opozycja odkryła masowe mogiły - w miejscu egzekucji stalinowskich

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 20:00
W okolicach Witebska na wschodniej Białorusi miejscowi działacze opozycji odnaleźli 40 dołów, które mogą być zbiorowymi mogiłami. To prawdopodobnie masowe groby z czasów zbrodni stalinowskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: zbrodnie Stalina zbada społeczny trybunał

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 22:56
Niezależni historycy i działacze powołali trybunał do spraw zbrodni stalinowskich. Jak podkreślają – ten temat w oficjalnej historiografii nie istnieje, jest faktycznie zakazany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

”Powinien powstać instytut badający zbrodnie komunizmu na Białorusi”

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 00:05
Jeśli Białorusini nie będą w stanie poznać rozmiarów zbrodni stalinowskich i uszanować ofiar komunizmu, oznacza to poważne zagrożenie dla przyszłości Białorusi – mówi portalowi PolskieRadio.pl opozycjonista Wiaczesław Siwczyk. Białorusini mają często znikomą wiedzę na ten temat.
rozwiń zwiń