X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Finansowanie Biełsatu obcięte o 2/3? Dyrektor TV Biełsat: to oznacza likwidację

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2016 02:00
MSZ planuje ścięcie o 2/3 budżetu telewizji Biełsat – podał portal wpolityce.pl. Szefowa telewzji Biełsat Agnieszka Romaszewska, pytana przez ten portal, co to oznacza dla stacji, odpowiada, że w praktyce to likwidacja Biełsatu, bo nawet obcięcie funduszów o 10 procent byłoby dla niej olbrzymim problemem.
Agnieszka Romaszewska-Guzy
Agnieszka Romaszewska-GuzyFoto: PAP/Radek Pietruszka

W czwartek podczas posiedzenia komisji spraw zagranicznych Sejmu, wyszło na jaw, że w połowie grudnia niezależne media nadające na Białoruś, w tym Biełsat, Radio Racja, portal Karta 97, nie mają wciąż planu finansowania. Wiceminister spraw zagranicznych pytany o tę sprawę przez IAR, powiedział, że decyzja niedługo [CZYTAJ WIĘCEJ >>>]

Teraz portal wpolityce.pl publikuje rozmowę z dyrektor Biełsatu Agnieszką Romaszewską, której przedstawiono nieoficjalnie informację o skróceniu finansowania – i to bagatela - o dwie trzecie.

Agnieszka Romaszewska, szefowa TV Biełsat, wspomniała w rozmowie z portalem wpolityce.pl, że budżet Biełsatu jest równoważny budżetowi zaledwie 5 dni propagadnowej stacji Kremla Russia Today -i wcześniej tego dnia mówiła o tym na posiedzeniu komisji sejmowej.  - Dopiero dzisiaj (w czwartek) dowiedziałam się, że taki dokument jest przygotowany w MSZ. Co prawda, nie został jeszcze oficjalnie przedstawiony, ale z pewnych źródeł wiem, że już jest. Co ciekawe, komisja spraw zagranicznych jednogłośnie przyjęła (w czwartek) stanowisko w sprawie wsparcia dla wolnych mediów, a pan minister Dziedziczak powiedział, że podpisuje się pod nim obiema rękami. Jeśli z 17-milionowej dotacji schodzi się do 5 mln, to nawet więcej niż 2/3 budżetu… To jakiś żart! W dodatku bardzo okrutny. Nie wiem, jak mam to rozumieć – tak miala powiedzieć Agnieszka Romaszewska-Guzy portalowi wpolityce.pl.

Agnieszka Romaszewska-Guzy mówiła, że życie nauczyło ją, żeby nie podawać się do dymisji. Powiedziała, że w Biełsacie wszyscy obecnie bardzo ciężko pracują, składane są wnioski o zagraniczne fundusze. - Złożyliśmy wniosek do brytyjskiego funduszu, który ma wspierać rosyjskojęzyczne nadawanie na terenach dawnego ZSRR. Jeszcze dziś ostatecznie zatwierdzałam ten projekt, a kilka godzin później dowiedziałam się, że mamy praktycznie skasowane dofinansowanie - powiedziała dyrektor Biełsatu.

Pytana, czy decyzja MSZ może zostać zmieniona, Agnieszka Romaszewska mowiłą, że według jej wiedzy jest do decyzja administracyjna i jeszcz wszystko może zostać odwołane.

Skasowanie takiego zasobu jest dla mnie nie do pojęcia – powiedziała portalowi Agnieszka Romaszewska-Guzy.

Na posiedzeniu komisji spraw zagranicznych przedstawiciele Związku Polaków na Białorusi poinformowali też, że rozmowy o ZPB są prowadzone z reżimem łukaszenkowskim bez ich udziału [CZYTAJ WIĘCEJ >>>].

agkm na podstawie wpolityce.pl

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Telewizja Biełsat dotąd bez planów finansowania. "Podobnie Karta'97, Radia Racja i inne organizacje"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 23:59
Nadająca z Polski białoruskojęzyczna telewizja Biełsat dotąd nie wie, jak będzie wyglądało jej finansowanie w przyszłym roku. MSZ odpowiada, że obecnie trwają rozmowy, a decyzja powinna zapaść w najbliższym czasie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Poczobut: dialog o ZPB jest prowadzony za naszymi plecami przez polskie władze

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 18:59
Zapewnienie Związkowi Polaków na Białorusi możliwości legalnego działania musi pozostać priorytetem w relacjach polsko-białoruskich - uważa Komisja Spraw Zagranicznych. Komisja przyjęła stanowiska dot. wsparcia dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi oraz mniejszości polskiej na Białorusi.
rozwiń zwiń