Raport Białoruś

Białoruś: będzie system monitoringu wideo na ulicach

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 15:46
Na Białorusi powstanie System Monitoringu Bezpieczeństwa Publicznego. Dzięki temu na ulicach białoruskich miast będzie mniej milicjantów, a więcej kamer wideo. Obecnie na Białorusi pod stałą obserwacją kamer wideo jest 6,5 tysiąca obiektów.
Audio
  • Na ulicach ma być więcej kamer. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Mińsk
MińskFoto: fishwasher via Foter.com / CC BY

Kamery zostały zainstalowane w bankach, kantorach wymiany walut, sklepach czy restauracjach. Jednak liczba kamer ma jeszcze wzrosnąć.

Szef białoruskiego MSW Ihar Szuniewicz poinformował, że jego resort chce, aby za pomocą kamer na bieżąco można było śledzić najniebezpieczniejsze skrzyżowania dróg, dworce kolejowe i miejsca, gdzie gromadzą się ludzie.

- Dziś obserwacja miejsc przy pomocy kamer wideo pomaga nie tylko szybko reagować na naruszanie prawa, na nadzwyczajne zdarzenia, ale również dokumentować i ujawniać przestępstwa - powiedział generał Szuniewicz.

Białoruski System Monitoringu Bezpieczeństwa Publicznego ma stanowić jedną całość. Dostęp do niego - oprócz milicji - mają mieć inne zainteresowane instytucje i dyrektorzy określonych przedsiębiorstw.

IAR/agkm

bialorus. polskieradio.pl

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wicepremier Morawiecki: Polska otwarta na współpracę gospodarczą z Białorusią

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 23:59
Wicepremier Mateusz Morawiecki w Mińsku spotkał się m.in. z szefem białoruskiego państwa Aleksandrem Łukaszenką. Otworzył XX Polsko-Białoruskie Forum Gospodarcze ”Dobrosąsiedztwo 2016” w Mińsku. W tym roku w forum wzięła udział rekordowa liczba ponad 500 uczestników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mińsk: wstrzymano budowę Centrum Gazpromu

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 21:31
Białoruskie media zastanawiają się, jaki jest prawdziwy powód zahamowania budowy „Centrum Gazpromu” w Mińsku. Według ich informacji, prace budowlane stanęły w związku z niedostatecznym finansowaniem obiektu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: spadek PKB według oficjalnych statystyk

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
Produkt Krajowy Brutto Białorusi zmniejszył się w zeszłym roku o 2,6 procent i wyniósł 94 miliardy rubli, czyli 188 miliardów złotych. Poinformował o tym Narodowy Komitet Statystyczny Białorusi.
rozwiń zwiń