X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Łukaszenka: będą nas testować, czy zasługujemy na niepodległość

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 22:10
Białoruś będzie w najbliższych latach "bardzo testowana", czy zasługuje na niepodległość – powiedział w piątek Alrksander Łukaszenka podczas przyjęcia z okazji tzw. Starego Nowego Roku. 
Audio
  • Odznaczenie dla szefa MSZ. Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR)
Aleksander Łukaszenka
Aleksander Łukaszenka Foto: pipicato / Shutterstock.com

 - (Nadchodzący) rok będzie dla każdego inny (...), ale dla naszego kraju, społeczeństwa nie tylko 2019 rok, lecz i 2020 rok będą niełatwe. (...) powiem otwarcie, w ciągu tych dwóch lat będą nas bardzo testować, czy jesteśmy godni (...) tej niepodległości, o której zawsze i wszędzie mówimy – oświadczył Łukaszenka. 

Łukaszenka przemawiał podczas przyjęcia zorganizowanego w piątek z okazji obchodzonego w nocy z 13 na 14 stycznia Starego Nowego Roku, czyli Nowego Roku według kalendarza juliańskiego. "Musimy być gotowi, by odpowiedzieć na to pytanie. Jestem absolutnie przekonany, że znajdziemy właściwą odpowiedź – oświadczył białoruski lider. 

W czasie uroczystości wręczał nagrody i odznaczenia państwowe. M.in. minister spraw zagranicznych Uładzimir Makiej został uhonorowany Orderem Ojczyzny III stopnia. Makiej jest szefem dyplomacji od 2012 r. i ma opinię w miarę liberalnego i "prozachodniego" polityka. Jest krytykowany przez niektóre nacjonalistyczne portale rosyjskie za zbytnie otwarcie na Zachód i odwracanie się od sojuszu z Rosją.

Krytykuje go też część niezależnej opozycji - za to, że jego działania mają celowo "pudrować" represyjne działania Aleksandra Łukaszenki i ocieplać wizerunek Mińska na Zachodzie, co w efekcie służyć ma pozyskaniu wsparcia finansowego z Zachodu. Opozycja oczekiwałaby tymczasem realnych i systemowych zmian na Białorusi.

PAP/ in. / agkm

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekspert: możliwy wyścig zbrojeń Rosja-USA. Chodzi o pociski balistyczne średniego zasięgu

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2018 12:00
To Rosja naruszała traktat o pociskach średniego i pośredniego zasięgu, zatem sojusznicy rozumieją zapowiedzi Waszyngtonu o wycofaniu się z traktatu. Jednak taka decyzja Stanów Zjednoczonych była zaskoczeniem – mówił  PolskieRadio24.pl  Tomasz Smura, kierownik biura analiz Fundacji imienia Kazimierza Pułaskiego. Jedną z możliwych konsekwencji jest rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Rosji w zakresie pocisków średniego i pośredniego zasięgu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja i Białoruś mają walczyć ze"skażeniem" historii, Ławrow skarży się na rusofobię

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2018 23:56
Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że rusofobia w szeregu europejskich krajów staje się niemal oficjalną ideologią. Siergiej Ławrow w trakcie pobytu w Mińsku mówił również, że Rosja i Białoruś przywiązują wielkie znaczenie do zachowania wspólnej historii. Białoruś zamierza wraz z Rosją walczyć z "fałszowaniem historii" - deklarował szef białoruskiej dyplomacji.
rozwiń zwiń