X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
relacje polsko-białoruskie

Rosja i Białoruś mają walczyć ze "skażeniem" historii

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział, że rusofobia w szeregu europejskich krajów staje się niemal oficjalną ideologią. Siergiej Ławrow w trakcie pobytu w Mińsku mówił również, że Rosja i Białoruś przywiązują wielkie znaczenie do zachowania wspólnej historii. Białoruś zamierza wraz z Rosją walczyć z "fałszowaniem historii" - deklarował szef białoruskiej dyplomacji.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie Rosja

Łukaszenka: od rosyjskiej bazy lepsze będą rakiety

Aleksander Łukaszenka na spotkaniu z grupą amerykańskich analityków zaznaczył, że jeśli NATO będzie "straszyć", rozmieszczając bazy w Polsce lub w inny sposób to Białorusi potrzebna będzie skuteczniejsza broń. Jednocześnie zapewniał, że rosyjskiej bazy na Białorusi nie trzeba. - Chce wsparcia od Zachodu, ale bez warunków - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl Aleś Zarembiuk z Białoruskiego Domu.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie Rosja

Szef MSZ w Mińsku: Fort Trump to reakcja na agresję Rosji

Planowane rozszerzenie amerykańskiej obecności w Polsce to reakcja na agresywne działania Rosji, nie jest zagrożeniem dla sąsiadów – mówił w Mińsku podczas posiedzenia Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa szef MSZ Jacek Czaputowicz. Jeśli politycy w Polsce mówią o tym, że chcą wydać miliardy na niejaki Fort Trump, to my nie jesteśmy przecież idiotami i oczywiście reagujemy na to wraz z naszym najważniejszym sojusznikiem – mówił wcześniej Łukaszenka.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie

Wizyta szefa MSZ na Białorusi. Komentarze

- Następuje poprawa sytuacji, jeśli chodzi o szkolnictwo polskie na Białorusi. Myślę, że Mińsk chce grać tym elementem próbując uzyskać pewne koncesje - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Zaniewicz, redaktor naczelny polskojęzycznej wersji Eastbook.eu. Wizytę szefa MSZ w Mińsku komentowali również: Włodzimierz Pac, korespondent Polskiego Radia w Mińsku oraz dr Ryszard Żółtaniecki, dyplomata.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś dyplomacja relacje polsko-białoruskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz

Monachijska konferencja w Mińsku

Posiedzenie Grupy Głównej Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa rozpoczęło się w środę w Mińsku. Wśród uczestników spotkania, którego tematem jest bezpieczeństwo w regionie i relacje Wschód-Zachód, bądą m.in. minister Jacek Czaputowicz i komisarz UE Johannes Hahn. Wcześniej na Białorusi był też asystent sekretarza stanu USA Wess Mitchell.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT Jacek Czaputowicz MSZ Europa relacje polsko-białoruskie

TYLKO U NAS Szkoła dla młodych z Białorusi. Poznawali Polskę "od środka"

Aktywni młodzi ludzie, pochodzący z różnych miejsc Białorusi, spotkali się m.in. z marszałkiem Senatu, z politykami partii rządzącej i opozycji, PO i PiS, z samorządem. To dla nich unikalna okazja, by zobaczyć, jak funkcjonuje zupełnie inny niż białoruski system polityczny. Szkołę letnią zorganizowała białoruska prodemokratyczna partia opozycyjna "Ruch O Wolność".
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś TYLKO U NAS społeczeństwo relacje polsko-białoruskie

Dekomunizacja i białoruski działacz. Deklaracja szefa IPN

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek powiedział, że jest gotowy zorganizować spotkanie polskich i białoruskich historyków w sprawie białoruskiego polityka, lingwisty Bronisława Taraszkiewicza. Jego nazwisko może zniknąć z nazwy ulicy w Bielsku Podlaskim w związku z planami dekomunizacji nazewnictwa w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś Białoruś ŚWIAT IPN dekomunizacja relacje polsko-białoruskie

"17.09 walczyli do końca". Album o sekretach granicy ryskiej

Nieznane fotografie z przedwojennej ryskiej granicy, walka wywiadów Polski i Sowietów, przemyt, budowanie umocnień, propaganda, życie codzienne Korpusu Ochrony Pogranicza, bohaterska walka dwóch KOP-istów zaskoczonych wtargnięciem armii radzieckiej – o tym wszystkim opowiada dr Ihar Mielnikau w nowej książce "Granica była pod Mińskiem 1921-1941”. W albumie są setki zdjęć, opis umocnień granicy i nieznane historie, do których dotarł niezależny białoruski historyk.
Zobacz więcej na temat:  Raport Białoruś NASZ WYWIAD Białoruś ZSRR Związek Radziecki HISTORIA relacje polsko-białoruskie