X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Gra miejska o białoruskiej opozycji

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2011 15:12
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w grze zorganizowanej przez Inicjatywę Wolna Białoruś. Chcieli lepiej zrozumieć sytuację, w jakiej znajdują się opozycjoniści w sąsiednim kraju.
Audio
  • Jak działa telefon polowy? Opowiada Mateusz
  • Patrol wyjaśnia "milicjantowi", dlaczego rozkleja plakaty i dlaczego na kandydacie reżimu postawiono krzyżyk
  • Jeden z patroli: Aniela, Ewa, Ola

Informacje na temat Białorusi: Raport Białoruś

Posłuchaj jak działa telefon polowy i jak patrol tłumaczył się z rozklejania plakatów. Kliknij w ikonkę megafonu w ramce po lewej stronie.

Nie było łatwo. Patrole musiały szybko przemieszczać się po centrum Warszawy, pomiędzy wyznaczonymi na mapie punktami, często dość od siebie odległymi.

Kiedy patrol już odszukał punkt w terenie, należało odnaleźć osoby, które przekazywały grupie kolejne zadanie. Na jednym z przystanków czekał stos toreb, w których trzeba było przemycić ulotki i materiały propagandowe - a po drodze czyhał na nie "tajniak". Należało też odnaleźć schowane ulotki.

W innym miejscu trzeba było rozklejać plakaty na czas. Cenne sekundy mijały, plakaty odpadały od ściany, ręce zmarzły, a tu milicja. I jak to wytłumaczyć, że przedstawiciel reżimu na plakacie jest przekreślony?

Potem w ustronnym miejscu czekał telefon polowy na podsłuchu. Wiele osób po raz pierwszy korzystało z takiego sprzętu, na szczęście po instrukcji było to całkiem proste. Trudniej było wytłumaczyć szyfrem koleżance z patrolu, kiedy odbędzie się manifestacja. Trzeba to było zrobić tak, żeby "agent" nie zrozumiał.

To były tylko niektóre zadania. Emocji nie zabrakło, zabawa była świetna.

Grę miejską zoranizowała Inicjatywa Wolna Białoruś, koordynował ją  Maciek Wilczyński. To rozgrzewka prezd koncertem "Solidarni z Białorusią" na Placu Defilad ( o godzinie 18).

agkm, polskieradio.pl

Zobacz trailer: wystąpił w nim dla Was działacz opozycyjny z Białorusi. Franciszak Wiaczorka. W ostatni piątek został zatrzymany na 6 godzin przez białoruską milicję w związku z opozycyjnym świętem: Dniem Wolności 25 marca.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Demonstracja solidarności z Białorusią w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 22:00
Kilkadziesiąt osób manifestowało w środę w Warszawie swoją solidarność z Białorusinami, których dotknęły represje po grudniowych protestach przeciw reżimowi prezydenta Aleksandra Łukaszenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gra miejska w Warszawie: białoruski opozycjonista w akcji

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2011 15:30
Zabawa z okazji białoruskiego Dnia Wolności to okazja, żeby poczuć się w skórze białoruskiej opozycji. Można sprawdzić się w rozklejaniu plakatów na czas, przemycaniu materiałów opozycyjnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nigdy nie dajcie się złamać". Gra miejska o opozycji białoruskiej! Trailer

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 19:41
Do północy można zapisać się do gry miejskiej: Poczuj się białoruskim opozycjonistą. Zobacz trailer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Plac Defilad: wielki koncert "Solidarni z Białorusią"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2011 14:49
O godz. 18:00 na Placu Defilad w Warszawie rozpocznie się koncert "Solidarni z Białorusią 2011 - usłysz nas".
rozwiń zwiń