Polskie Radio
Section05

Aleksander Milinkiewicz

Alaksandr Milinkiewicz: Łukaszenka sieje propagandę, w którą nikt nie wierzy

- W Grodnie jest najwyższa świadomość w kraju. Dziś został wymieniony gubernator grodzieński, bo Łukaszenka jest bardzo zaniepokojony sytuacją w tym mieście i opowiada propagandowe rzeczy, w które nikt nie wierzy powiedział w Polskim Radiu 24 Alaksandr Milinkiewicz, opozycjonista białoruski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś wybory na Białorusi polityka Aleksander Łukaszenka Europa protest demonstracje Tadeusz Płużański

"Utrata niepodległości Białorusi zagrożeniem dla Polski"

– Moskwa odczuwa, że Białoruś nie jest tak bliska, jakby się chciało. Akceptuje niepodległość formalną, ale chciałaby, by orbita była całkiem rosyjska – mówił w audycji Świat w Powiększeniu Aleksander Milinkiewicz, kandydat sił opozycyjnych w wyborach prezydenckich na Białorusi w 2006 roku. Gościem Polskiego Radia 24 był także Jarosław Guzy, komentator międzynarodowy.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Rosja Aleksander Łukaszenka Unia Europejska Jarosław Guzy Ukraina

Aleksander Milinkiewicz odchodzi z wielkiej polityki

Nowym liderem białoruskiego opozycyjnego ruchu O Wolność został 38-letni Jury Hubarewicz, który w niedzielnych wyborach zdobył 59 ze 115 głosów delegatów na konferencję ugrupowania w Mińsku. Dotychczasowy lider ruchu Aleksander Milinkiewicz nie kandydował. Ma zamiar od tej pory zajmować się politykę edukacyjną, m.in. lobbować na rzecz stworzenia białoruskiego uniwersytetu.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś edukacja Raport Białoruś