Raport Białoruś

Łukaszenka dostał nieoczekiwany prezent: mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 13:00
Przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek jest rozczarowany postawą federacji hokeja, która nie zamierza cofnąć decyzji o mistrzostwach świata w Mińsku w 2014 roku.

Federacja hokeja podtrzymuje decyzję o mistrzostwach w Mińsku, co potwierdził 5 stycznia szef Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, Rene Fasel.

- Na Białorusi nieprzestrzegane są prawa człowieka. Stąd mistrzostwa hokeja w tym kraju to zła decyzja i niespodziewany prezent dla Aleksandra Łukaszenki – mówi rzecznik prasowy przewodniczącego europarlamentu Robert Golański w rozmowie z Raportem Białoruś.

Rzecznik przewodniczącego przypomniał, że Jerzy Buzek już przeszło rok temu wysłał apel do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, w którym wnosił o odebranie prestiżowej imprezy Białorusi. Zaznaczył, że nie jest to jedynie stanowisko przewodniczącego, ale całego Parlamentu Europejskiego, który przyjął taki postulat w rezolucji.

Federacja hokeja otrzymała wiele sygnałów, że przyznanie mistrzostw Białorusi to zła decyzja: to między innymi rezolucja europarlamentu, ale także uchwała Kongresu USA, podpisana przez prezydenta Baracka Obamę - przypomniał rzecznik.

W uchwale Kongres postuluje zawieszenie decyzji o mistrzostwach do czasu zwolnienia więźniów politycznych na Białorusi.

agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś planuje ruch bezwizowy na mistrzostwa hokeja

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 06:00
Mińsk w 2014 roku ma gościć mistrzostwa świata w hokeju na lodzie. Zapalonym kibicem tego sportu jest Aleksander Łukaszenka, który często pojawia się na lodowisku, czasem w towarzystwie małego synka Koli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Białoruś straci mistrzostwa świata w hokeju na lodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 14:00
Kongres USA, idąc w ślady Parlamentu Europejskiego, zwrócił się z wnioskiem o zawieszenie decyzji o przyznaniu mistrzostw do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka dostał nagrodę i strój hokejowy od kanadyjskiej firmy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 10:52
Graham Rusten z Nike-Bauer Hockey firmy produkującej sprzęt hokejowy dał Aleksandrowi Łukaszence “pamiątkową nagrodę” i uniform hokeisty.
rozwiń zwiń