Raport Białoruś

Kolejny opozycjonista porwany do wojska

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:00
Michaił Muski, opozycjonista białoruski i członek Młodego Frontu, trafił do bazy 29 jednostki obrony przeciwlotniczej w Mużycy koło Lepela.
Flaga niezależnej Białorusi, nieuznawana przez obecne władze tego kraju
Flaga niezależnej Białorusi, nieuznawana przez obecne władze tego krajuFoto: Polskie Radio

Michaił Muski ma nadciśnienie, w 2009 roku był zwolniony ze służby wojskowej. W 2012 roku po jednej z demonstracji milicja zabrała go do szpitala, gdzie uznano, że do wojska się nadaje – pisze BelaPAN. Muski był zatrzymany 26 kwietnia po tym, gdy zakończyła się demonstracja Czarnobylski Szlak. Od początku roku Muski spędził już 50 dni za kratami – informuje Młody Front. Portale białoruskie przypominają inne przypadki zaciągania do wojska osób niewygodnych politycznie, taki los spotkał m.in. Franaka Wiaczorkę, Iwana Szyłę, Alesia Kalitę.

agkm/Karta97.org/BelaPAN

Zobacz więcej na temat: Białoruś Raport Białoruś
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruś wśród 10 największych cenzorów

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 12:20
Białoruś znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów najbardziej ograniczających media, w zestawieniu Komitetu Ochrony Dziennikarzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kłopoty z billbordami Biełsatu na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:20
Dwa plakaty zostały skradzione. W innych miastach były kłopoty z ich wywieszeniem. Szef agencji reklamowej, która obsługuje kampanię dowiedział się, że służby Ukrainy wywierają naciski na samorządowców – informuje portal Biełsatu.
rozwiń zwiń