Raport Białoruś

Kłopoty z billbordami Biełsatu na Ukrainie

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 16:20
Dwa plakaty zostały skradzione. W innych miastach były kłopoty z ich wywieszeniem. Szef agencji reklamowej, która obsługuje kampanię dowiedział się, że służby Ukrainy wywierają naciski na samorządowców – informuje portal Biełsatu.
Reklama przed zniszczeniem
Reklama przed zniszczeniemFoto: Biełsat

 

Telewizja Biełsat 1 kwietnia br. rozpoczęła kampanię reklamową na Ukrainie w pobliżu przejść granicznych z Białorusią. W czterech miejscach zawisły wielkoformatowe banery ze zdjęciem budzika i hasłem „Obudź się, Białorusi”.

Jak informuje portal Biełsatu, od pierwszego dnia kampanii towarzyszą nieformalne naciski Służby Bezpieczeństwa Ukrainy na samorządy.
Stacja informuje też, że w nocy z 12 na 13 maja br. w  Sarnach i w Lubieszowie banery reklamowe zostały skradzione. W pozostałych miastach także pojawiły się problemy z prowadzeniem kampanii – w  Domanowie, w Lubieszowie, w Owruczy, w Czernihowie .

Jak mówi Oleksandr Semoczko – właściciel ukraińskiej agencji reklamowej, która obsługuje kampanię – naciski na samorządowców mają głownie charakter rozmów telefonicznych, a odpowiedzialni za nie funkcjonariusze SBU, z którymi usiłował się kontaktować, wypierają się jakichkolwiek działań wymierzonych w kampanię.
Szefowa Biełsatu Agnieszka Romaszewska-Guzy jest zdania, że stacja nie może zgodzić się ani na usunięcie banerów i przerwanie kampanii, ani na autocenzurę. Inicjator kampanii ze strony Biełsatu Mateusz Adamski dodaje: Nie możemy oprzeć się wrażeniu, że nieformalne naciski ukraińskich specłużb mają swoje źródło po drugiej stronie granicy”, czyli na Białorusi.

Kampania została sfinansowana ze środków kanadyjskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Handlu Międzynarodowego.

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezależne media promujemy przez graffiti (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 00:16
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szefowa Biełsatu: o nowym zastępcy dowiedziałam się z internetu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2011 16:03
Witold Laskowski, dotychczasowy szef TVP Polonia, ma zostać zastepcą dyrektora TV Biełsat. Szefowa Biełsatu nie kryje zdziwienia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bez zaufania Biełsat nie mógłby funkcjonować"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2011 16:47
- Praca w Biełsacie jest szczególna. Opiera się na zaufaniu, bo działamy na terenie Białorusi – mówi szefowa tej stacji Agnieszka Romaszewska. Podkreśla, że nie zgadza się na nowego wicedyrektora przydzielonego przez zarząd, protestuje przeciw niemu także załoga Biełsatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To wszystko doprowadzi do zniszczenia Biełsatu"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 18:12
Zarząd TVP cofnął szefowej Biełsatu Agnieszce Romaszewskiej pełnomocnictwa finansowe. – Nie mogę nawet podpisać delegacji dla pracownika – mówi dyrektor Biełsatu. Oczekuje, że TVP wycofa się tej z decyzji i z krzywdzących ją stwierdzeń o „nieracjonalnym gospodarowaniu”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruś: zatrzymano współpracownika Biełsatu

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 11:10
We wtorek rano do milicyjnego aresztu w Borysowie trafił współpracownik TV Biełsat Alaksandr Ziankou.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukaszenka walczy o rząd dusz z Biełsatem: tworzy Biełaruś24

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2011 09:29
W białoruskiej telewizji szykowane są „wielkie zmiany”. Szef telewizji Hiennadzij Dawidźka przekonuje: "trzecia wojna światowa toczy się na polach naszych dusz".
rozwiń zwiń