Raport Białoruś

Niemcow, Szuszkiewicz, Sannikau: wschodnia konferencja w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 12:00
Po raz 10 odbywa się w Warszawie anglojęzyczna konferencja poświęcona polityce wschodniej, Warsaw East European Conference.
Niemcow, Szuszkiewicz, Sannikau: wschodnia konferencja w Warszawie
Foto: studium.uw.edu.pl

Konferencja odbywa w tym roku od 15 do 18 lipca. W ramach Warsaw East European Conference odbędą się wydarzenia otwarte dla publiczności – m.in. okrągłe stoły dotyczące Białorusi, Ukrainy i Rosji. Poniedziałek to dzień białoruski, będzie można posłuchać opinii m.in. byłego kandydata na prezydenta Białorusi Andreja Sannikaua czy przywódcy pierwszego niepodległego białoruskiego państwa, sygnatariusza umowy białowieskiej o rozpadzie ZSRR, Stanisława Szuszkiewicza.

Organizator, Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego, informuje, że na imprezę przybędzie ponad 300 humanistów z całego świata.

WEEC wyrosło z konferencji naukowej zorganizowanej przed 10 laty we współpracy z amerykańskim stowarzyszeniem ASN (Association for the Study of Nationalities). Jej inicjator – Jan Malicki podkreśla, że konferencja od lat stanowi miejsce spotkań i platformę dla dyskusji badaczy ze Wschodu i Zachodu.

Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego to ośrodek akademicki kształcący specjalistów w dziedzinie Studiów Wschodnich w Polsce.

Program konferencji można znaleźć tutaj >>>

materiały prasowe/studium.uw.edu.pl/agkm

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmieniono dziwny raport o Białorusi, "po awanturze"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2013 14:00
Kontrowersyjny raport Parlamentu Europejskiego na temat Białorusi zaostrzony, za sprawą m.in. polskich deputowanych. Wykreślono zdanie o poprawie sytuacji na Białorusi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Białoruska biblioteka w internecie: Kamunikat.org

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 12:12
Coraz większą popularnością w białoruskim internecie cieszy się wirtualna biblioteka Kamunikat.org - można w niej znaleźć dzieła białoruskich klasyków i młodych autorów - bez cenzury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Makiej: Białoruś zainteresowana Partnerstwem Wschodnim

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 14:31
Białoruś jest zainteresowana udziałem w Partnerstwie Wschodnim, w tym także w szczycie tej inicjatywy, który odbędzie się jesienią w Wilnie - oświadczył w Moskwie minister spraw zagranicznych Białorusi Uładzimir Makiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Opozycyjny działacz Aleksander Małczanau wyszedł na wolność

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 19:00
25-letni Aleksander Małczanau odbył wyrok półtora roku więzienia, skazany za "kradzież złomu". Został zatrzymany na niechronionym terenie zakładów przemysłowych. Tłumaczył, że tym miejscu i inni mieszkańcy jego miejscowości szukali odpadów, a on nie mógł się nigdzie zatrudnić, bo ma na koncie procesy polityczne.
rozwiń zwiń