X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Białoruska biblioteka w internecie: Kamunikat.org

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2013 12:12
Coraz większą popularnością w białoruskim internecie cieszy się wirtualna biblioteka Kamunikat.org - można w niej znaleźć dzieła białoruskich klasyków i młodych autorów - bez cenzury.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): białoruska biblioteka internetowa jest coraz bardziej popularna
Czy książka historyczna przeżywa obecnie renesans?
Czy książka historyczna przeżywa obecnie renesans?Foto: Glow Images/East News

Ta największa niezależna białoruska biblioteka internetowa ma swoją siedzibę w Polsce.

Biblioteką Kamunikat.org zajmuje się kilkunastoosobowe grono zapaleńców, związanych z Białoruskim Towarzystwem Historycznym w Białymstoku. W bibliotece można znaleźć i utwory  klasyków literatury białoruskiej, i młodych autorów. Nie ma w niej żadnej cenzury. Kryterium doboru materiałów jest bardzo proste: wszystko co napisane po białorusku lub w innych językach o Białorusi.

Koordynator projektu Jarosław Iwaniuk, dziennikarz od lat zajmujący się tematyką białoruską, powiedział Polskiemu Radiu, że strona biblioteki Kamunikat.org notuje do 3 tysięcy wizyt dziennie. Jak na białoruskie warunki to bardzo dużo. - Świadczy to o tym, że nasza praca jest potrzebna. Potrzebne jest ciągłe uzupełnianie zbiorów biblioteki Kamunikat.org w której jest obecnie ponad 13 tysięcy publikacji w postaci książek, czasopism, gazet oraz plików audio i wideo - mówi Iwaniuk.

Białoruska Biblioteka Internetowa Kamunikat.org istnieje już od ponad 13 lat. W tym roku odbyły się jej prezentacje w kilku białoruskich miastach.

W białoruskich mediach reklamuje się jako biblioteka ekologiczna, bo do produkcji elektronicznych książek, udostępnianych w internecie, nie wycina się drzew.

IAR/agkm
Informacje o Białorusi: Raport Białoruś 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Białoruscy tajniacy zainteresowali się Nagrodą Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2013 14:21
Przemowa pisarza i poety Uładzimira Niaklajeua w Mińsku, w ramach prezentacji kandydatur do Nagrody Giedroycia, została przerwana przez funkcjonariuszy służb białoruskich w cywilu - pisze agencja BelaPAN.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uładzimir Niaklajeu wśród finalistów Nagrody im. Giedroycia

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2013 16:00
Listę nominowanych ogłoszono w poniedziałek w Mińsku. Pomysłodawcą nagrody jest polska ambasada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka Alesia Bialackiego: przesłanie zza krat

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2013 22:30
W Mińsku została zaprezentowana książka Alesia Bialackiego "Oświeceni białoruskością". Zawiera ona artykuły literackie i eseje, które napisał Bialacki. Część tekstów przesłał z więzienia.
rozwiń zwiń