Raport Białoruś

Natalia Niemen, córka Czesława Niemena, śpiewała w Grodnie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 23:00
Czesław Niemen - nazywany “największym emigrantem z Grodzieńszczyzny drugiej połowy XX wieku” - powrócił we wspomnieniach i ze swoją muzyką do Grodna.
Audio
  • Relacja Włodzimierza Paca z Mińska (IAR): Natalia Niemen wystąpiła w Grodnie
Czesław Niemen
Czesław NiemenFoto: youtube.com

Czesław Niemen - nazywany “największym emigrantem z Grodzieńszczyzny drugiej połowy XX wieku” - powrócił we wspomnieniach i ze swoją muzyką do Grodna.

Mieszkańcy Grodna mogli w niedzielę posłuchać pieśni Niemena i obejrzeć wystawę fotografii przedstawiających artystę.

Wystawę zdjęć "Niemen w obiektywie żony" otworzyła Małgorzata Niemen. Przyznała, że chciała pokazać swojego męża nie tylko jako znakomitego artystę. - Poprzez tę wystawę chciałam pokazać Czesława nie tylko takiego patetycznego. On był też takim ”normalnym” człowiekiem - mówiła Małgorzata Niemen.

Pod wrażeniem swojego pierwszego przyjazdu do Grodna była Natalia Niemen. Zaśpiewała piosenki swojego ojca dla publiczności, która po brzegi wypełniła miejscowy Teatr Dramatyczny. Natalia Niemen zapytana przez Polskie Radio o swoje wrażenia z pobytu na Białorusi, przyznała, że jest ”na początku chłonięcia tej rzeczywistości: geograficznej, mentalnej i wspomnieniowej”. Żona i córka Czesława Niemena odwiedzą również Stare Wasiliszki - niewielką miejscowość położoną niedaleko Grodna, w której zachował się dom rodzinny piosenkarza.

Wszystkie bilety na koncert (650 sztuk) zostały wykupione już pod koniec listopada. Natalia Niemen zaśpiewała piosenki swojego ojca w specjalnym programie "Niemen, którego nie znaliśmy".

Organizatorami koncertu i wystawy fotografii są: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Grodnie, Teatr Dramatyczny i Filharmonia Grodzieńska.

IAR/agkm

Natalia
Natalia Niemen, fot. Włodzimierz Pac, Polskie Radio

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś, serwis portalu PolskieRadio.pl

Komentarze1
aby dodać komentarz
Weredyk2013-12-09 11:20 Zgłoś
Nie wiem dlaczego dzieci pewnych gwiazd uwazaja ze sam fakt bycia bliska rodzina artysty upowaznia ich do "ziewania" do mikrofonu. Dotyczy to na pewno corki pana Niemena.
Czytaj także

Dekret Łukaszenki: koncerty tylko za zgodą ideologa

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2013 04:00
Zgodnie z dekretem Aleksandra Łukaszenki zezwolenie na organizację imprez kulturalnych i widowisk na Białorusi musi wydać ideolog.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zakazany na Białorusi bard nagrał płytę więzienną. Rozda krążki taksówkarzom

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 16:00
Zakazany na Białorusi muzyk Źmicier Wajciuszkiewicz nagrał płytę o więzieniu. Autorami tekstów są białoruscy poeci.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal piosenek Anny German w Mińsku na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2013 08:24
Nagrody dla najlepszych wykonawców utworów Anny German na Białorusi wręczono w Mińsku podczas II Festiwalu "Melodia dla Anny”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Penderecki owacyjnie przyjęty na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 22:00
Publiczność urządziła długą owację na stojąco dla ”największego żyjącego” kompozytora i dyrygenta - bo tak właśnie anonsowano występ mistrza.
rozwiń zwiń