Raport Białoruś

Białoruś znosi wizy na czas mistrzostw hokeja

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2012 15:32
Aleksander Łukaszenka podpisał dekret znoszący obowiązek wizowy między 25 kwietnia a 31 maja 2014 roku. Dotyczy on uczestników mistrzostw i turystów z biletami na igrzyska.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) przyznała mistrzostwa 2014 roku Białorusi. Politycy Zachodu, Parlament Europejski, Kongres USA apelowały niejednokrotnie do federacji o zmianę tej decyzji ze względu na represje i naruszenia praw człowieka na Białorusi, ale bez skutku.

Jak informują media białoruskie, ruch bezwizowy ma dotyczyć uczestników mistrzostw, którzy będą znajdować się na liście akredytacji IIHF, a oprócz tego turystów, którzy będą musieli pokazać bilet, tradycyjny albo internetowy. Według tych zapowiedzi, nie będą też potrzebne dodatkowe ubezpieczenia dla sportowców i gości.

Aleksander Łukaszenka zapowiedział też ulgi podatkowe i zwolnienie z cła dla towarów, które będą potrzebne do przygotowania igrzysk, do budowy hal etc. Przeznaczenie tych towarów ma być udokumentowane przez białoruski resort sportu albo ratusz miejski w Mińsku.

agkm na podst. BelaPAN, Euroradio

Informacje o Białorusi: Raport Białoruś

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Białoruś straci mistrzostwa świata w hokeju na lodzie?

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 14:00
Kongres USA, idąc w ślady Parlamentu Europejskiego, zwrócił się z wnioskiem o zawieszenie decyzji o przyznaniu mistrzostw do Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka dostał nagrodę i strój hokejowy od kanadyjskiej firmy

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2012 10:52
Graham Rusten z Nike-Bauer Hockey firmy produkującej sprzęt hokejowy dał Aleksandrowi Łukaszence “pamiątkową nagrodę” i uniform hokeisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukaszenka dostał nieoczekiwany prezent: mistrzostwa

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2012 13:00
Przewodniczący europarlamentu Jerzy Buzek jest rozczarowany postawą federacji hokeja, która nie zamierza cofnąć decyzji o mistrzostwach świata w Mińsku w 2014 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mistrzostwa hokeja w kraju szykan i bezprawia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 07:30
Organizacja tak radosnego wydarzenia nie powinna mieć miejsca w kraju, który szykanuje swoich obywateli i który pogrążony jest w bezprawiu - podkreśla europoseł Marek Migalski (PJN). Na Białorusi mają się odbyć hokejowe mistrzostwa świata.
rozwiń zwiń