Raport Białoruś

Czy wolna Białoruś unieważni umowy gospodarcze z Rosją? (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2011 15:46

Informacje na temat Białorusi: Raport Białoruś

Zobacz film: kliknij w ikonkę kamery w ramce po lewej stronie

Żadna dyktatura, tak i dyktatura Aleksandra Łukaszenki, nie ma przyszłości. Łukaszenka będzie robił wszystko żeby zademonstrować wobec Zachodu swoją suwerenność, siłę, której nie ma w rzeczywistości. Będzie się ubiegał o pomoc finansową. I tu handel więźniami politycznymi będzie dla niego ważny. Zebrał około 50 więźniów i za każdego będzie starał się wyprosić pieniądze.  Formalnie to byłyby kredyty, pieniądze na inwestycje. Ale to będą pieniądze na jego rządzenie.

Jurij Łużkow, którzy też niedawno rządził w Moskwie, został odwołany przez Władimira Putina  i Dmitrija Miedwiediewa. On i jego żona są oskarżeni w aferach korupcyjnych. Grożą im lata więzienia. Nie zdziwię się, kiedy przyjadą do Mińska i tam będą dalej prowadzili biznes. Stracili swój wpływ w Moskwie, nie mogą tam normalnie działać.

W Mińsku do Jeleny Baturiny, żony Łużkowa, należy 100 tysięcy metrów ziemi, dziesiątki centrów biznesowych, sklepy. Rosyjski kapitał na tyle mocno wszedł w białoruski rynek, że nie ma możliwości po prostu go wycofać.

Będziemy mieli też problem z tym po zmianach na Białorusi. Jaka ma być relacja z rosyjskim biznesem, czy musimy skasować porozumienia.

Sprzedano ropę, gazociąg, Rosjanom. Czy będzie nacjonalizowany przez nowy rząd Białorusi? To pytania, na które musimy mieć odpowiedź już dziś.

Franciszak Wiaczorka

(agkm)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Tylko sankcje ekonomiczne mogą wpłynąć na Łukaszenkę (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2011 23:40
rozwiń zwiń
Czytaj także

95 procent Białorusinów nie wie, co się wokół nich dzieje (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 21:00
rozwiń zwiń