X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Raport Białoruś

Tylko sankcje ekonomiczne mogą wpłynąć na Łukaszenkę (Wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2011 23:40
Audio

Informacje na temat Białorusi: Raport Białoruś

Głównymi wrogami w białoruskiej propagandzie są Warszawa i Waszyngton. Tak się składa, że właśnie one mogą nałożyć na Mińsk sankcje ekonomiczne. Te ostatnie to jedyna droga, żeby wywrzeć wpływ na Łukaszenkę - podkreśla Franciszak Wiaczorka, opozycjonista białoruski.

Jeśli analizować białoruską propagandę, to dziś Białoruś ma dwóch głównych wrogów: Polskę i Stany Zjednoczone. Na trzecim miejscu jest Europa. Polska jest oskarżana o wszystkie grzechy tego świata. ministra Radosława Sikorskiego propagandowe media nazywają "głupcem", prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego nazywają „niesamodzielnym”. Krytykują wszystkich za wszystko. Aleksander Łukaszenka naprawdę musi czuć się zdenerwowany wypowiedziami polskich polityków po wyborach i wydarzeniach 19 grudnia. Myślę, że ta wojna informacyjna będzie trwała długo.

Tutaj bardzo ważne jest, żeby pokazać Łukaszence jego miejsce. Nie wierzę, że można zmienić go w jakiś ewolucyjny sposób, przez współpracę, przez dyskusję. Dyktatorzy się nie zmieniają. Łukaszenka jest dyktatorem współczesnym, który rozumie tylko rozmowę o władzy i sankcjach.

Właśnie sankcje mogą powstrzymać dalsze represje na Białorusi. Łukaszenka bardzo dobrze rozumie, że jeśli ktoś będzie podejmował temat sankcji, to będą to albo Stany Zjednoczone albo Polska. W tym momencie od Polski będzie bardzo wiele zależało, jaka będzie strategia na Białorusi - czy możliwe będą zmiany i odwilż.

Siły demokratyczne na Białorusi czekają na ostrą reakcję Zachodu.  Rewolucja i zmiany to nasza sprawa, nikt tego za nas nie zrobi. Musimy jednak wiedzieć, że nasza praca nie poszła na marne. Że są ludzie z zewnątrz, którzy nas wspierają i którzy będą nam pomagali.

To też nam się może przydać w pracy informacyjnej. Kiedy spotykamy się z prostymi Białorusinami oni pytają: - Kto jeśli nie Łukaszenka? Kto stoi za wami? Co będzie, jeśli obalicie Łukaszenkę?

Bardzo łatwo ich przekonać ich do naszych argumentów, jeśli za nami będzie stała Europa. Możemy powiedzieć, że za Łukaszenką nie stoi nic tylko strach i służby specjalne. A za nami Europa i wszystkie kraje cywilizowane.

Franak Wiaczorka

agkm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W Mińsku są tylko trzy białoruskie szkoły

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2011 22:21
Ostatnie 10 lat to najintensywniejsza rusyfikacja w najnowszej histroii Białorusi – mówi w rozmowie z portalem Franak Wiaczorka, opozycjonista białoruski, komentując ostatnie statystyki. Okazuje się, że Białorusini mówią w domu po rosyjsku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewygodni wyrzucani z pracy, wpędzani w apatię

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 04:20
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie sankcje ekonomiczne mogą dotknąć Białoruś?

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 14:39
Według portalu EU Observer celem sankcji ma być ograniczenie dochodów białoruskiego prezydenta i jego podwładnych
rozwiń zwiń