Raport Białoruś

Niezależne media promujemy przez graffiti (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2011 00:16

Zostały przeniesione procesy sądowe wobec Niwy i Narodnej Woli, dwóch niezależnych gazet, największych zarejestrowanych gazet na Białorusi. Myślę, że wkrótce je zamkną, może w czerwcu. Nie pozostaną wtedy żadne legalne źródła informacji w takiej skali, oprócz Internetu i telewizji Biełsat. Bardzo ważne jest rozpowszechnianie alternatywnej informacji dla ludzi. Szukamy różnych możliwości, jak można niezależne media promować, w sytuacji, gdy nie ma dostępu do  mediów oficjalnych, masowego przekazu informacji.

Co robimy: prowadzimy różne podziemne akcje, które promują media. Nie partie polityczne, a media. Bo media niezależne są naszą siłą, są naszą bronią. 

Na przykład niedawno zrobiliśmy całą serię graffiti, szablonów, farbowanych, malowanych, w różnych miastach Białorusi, z różnymi tekstami promującymi niezależne radio Racyja, Europejskie Radio dla Białorusi i telewizję Biełsat.

Efekt jest rewelacyjny. Od razu ludzie zaczęli wchodzić na stronę, od  razu o 20-30 procent nastąpił wzrost oglądalności stron opozycyjnych.

Łukaszenka to dobrze wie, stąd codziennie czy co tydzień mają miejsce ataki hakerów na niezależne strony. Mają miejsce ataki DoS. I właśnie w takich warunkach mszą pracować niezależni dziennikarze na Białorusi.

Franciszak Wiaczorka

 

Graffiti
Graffiti z kampanii Biełsatu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Czytaj także

Ceny w sklepach na Białorusi podniosły się o 100-150 procent

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2011 12:33
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rosja czyha na Białoruś jak hiena na umierające zwierzątko

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 23:35
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na Białorusi napięcie. "Gdzie pensja 500 dolarów?" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2011 17:01
rozwiń zwiń