Teatr w genach

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 22:00
Jan Sebastian Bach był spadkobiercą pokoleń muzyków o tym nazwisku, a jego synowie kontynuowali dzieło ojce. Podobnie w teatrze spotykamy klany rodzinne. Teatr przechodzi z pokolenia na pokolenie. Z nim człowiek się rodzi i przekazuje go dzieciom.
Teatr w genach
Foto: Glow Images/East News

Gościem  będzie reżyser teatralny Jarosław Kilian - syn znanego scenografa Adama Kiliana i wnuk Janiny Kilian-Stanisławskiej, reżyser teatru lalkowego.

Pytania konkursowe dotyczyć będą słynnych  polskich rodów i rodzin , które odegrały w historii polskiego teatru znaczącą  rolę, a ich spadkobiercy kontynuują tradycje swoich dziadów. Na program z telefonicznym udziałem słuchaczy (telefon do studia: 22 645 22 22) zapraszają Iwona Malinowska i Elżbieta Łukomska.

30 września (niedziela), godz. 14.00

Czytaj także

Kraków to miasto "wczoraj" - odczarujmy je!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 15:19
W tym roku szykują się tajemnicze zmiany w programie Krakowskich Reminiscencji Teatralnych. Szczegółów niektórych z nich nie zna nawet sama dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jedwabne według Pasikowskiego chwyci za gardło

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2012 19:50
Zwyczajna wieś. Zwykli ludzie. Mroczna tajemnica. Władysław Pasikowski, twórca kultowych "Psów", powraca filmem, który dotyka jednej z najbardziej bolesnych kart naszej historii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy chłopiec staje się mężczyzną...

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 15:51
Jakie są marzenia starzejących się chłopców, tuż u progu wieku męskiego? Interesujących odpowiedzi na to pytanie udziela izraelski pisarz Eshkol Nevo, którego powieść "Do następnych mistrzostw" była lekturą w pierwszej audycji z cyklu "Czytelnia".
rozwiń zwiń