Chyra: ufam reżyserom-łobuzom

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 19:13
- Coś człowiek czuje w drugim człowieku, gdy z nim rozmawia i myśli sobie "Aha, ten facet gada z sensem. Wydaje się, że ma interesujący pomysł, więc czemu nie?" - mówi Andrzej Chyra o swoich relacjach z reżyserami w Dwójce.
Audio
Chyra: ufam reżyserom-łobuzom
Foto: mat.prasowe

To nie tylko aktor, to również reżyser. Andrzej Chyra ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Dziś jednak nie ma ambicji reżyserskich. Gra w kinie polskim i światowym, w teatrze w kraju i na zachodzie.
- W tym zawodzie warto być łobuzem. Nawet tacy reżyserzy łagodni i przyjemni, tak naprawdę pokazują świat dosyć okrutnie - mówi w Dwójce - Małgośka Szumowska ma w sobie błyskotliwość, energię, zdolność improwizacji i ona świetnie rozumie się z ludźmi. Jest to rodzaj komunikatu, w którym czujesz, że ktoś cię nie próbuje oszukać. To jej pomaga działać skutecznie.
Chyra zagrał epizodyczną, ale bardzo mocną scenę w "Sponsoringu" Szumowskiej. W montowanym właśnie "Nowhere" reżyserki aktor zagrał już główną rolę - księdza, który zajmuje się trudną młodzieżą. Jego emocje i pragnienia nie są jednoznaczne i nie zawsze oczywiste.
Szumowska mówi, że film bardzo różni się od tego, nad czym do tej pory pracowała. Sceny w "Nowhere" często nie trwają dłużej niż minutę. Opowieść jest bardzo klarowna. Prawdopodobnie pod koniec lata "Nowhere" będzie miało premierę.

 

usc

Zobacz więcej na temat: Andrzej Chyra Warszawa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Chyra z dziewczyną Bonda w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2011 06:24
Andrzej Chyra poleciał na festiwal filmowy w Wenecji w związku z niedzielnym pokazem filmu "Znieważona ziemia". Polak zagrał w nim jedną z głównych ról.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szumowska o życiowych złudzeniach

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 22:00
- Nie stawiam żadnej tezy. Może zbyt łatwo odżegnujemy te osoby od czci i wiary, że będą jednoznacznie, kompletnie pokiereszowane? Pewnie będą, ale ja się pytam o coś innego w tym filmie: czy my pokiereszowani nie jesteśmy? - mówi w Dwójce reżyserka "Sponsoringu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tajemniczy DAAS - debiut jakich mało!

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2012 14:30
Stowarzyszenie Filmowców Polskich i Studio Filmowe "Zebra" przyznało Adrianowi Pankowi Nagrodę im. Janusza "Kuby" Morgensterna za film "Daas". Ten film trzeba zobaczyć!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera kontrowersyjnego filmu Szumowskiej w Anglii

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2012 13:45
Na ekrany brytyjskich kin wchodzi “Sponsoring” Małgorzaty Szumowskiej.
rozwiń zwiń