Frank Sinatra nie był grzecznym chłopcem

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 21:20
- Przez wiele kobiet, między innymi własną żonę, określany był jako niebezpieczny typ człowieka - mówił Błażej Wójcik, który gra Sinatrę w spektaklu "Rat Pack, czyli Sinatra z kolegami".
Audio
  • Frank Sinatra nie był grzecznym chłopcem (Pop-południe/Dwójka)
  • Monika Małkowska o Galerii A19 na stacji metra Marymont w Warszawie (Pop-południe/Dwójka)
Frank Sinatra w 1947 lat. Legenda słynnego amerykańskie piosenkarza nie traci na sile w XXI wieku
Frank Sinatra w 1947 lat. Legenda słynnego amerykańskie piosenkarza nie traci na sile w XXI wiekuFoto: wikipedia, domena publiczna

Reżyser spektaklu Konrad Imiela zauważył, że często wyobrażamy sobie złote lata swingu jako bardzo grzeczną epokę. Wystarczy jednak obejrzeć koncert zespołu Rat Pack, w którym śpiewał Frank Sinatra, by zmienić zdanie. - We wrocławskim Teatrze Capitol staramy się zagrać na scenie koncert zespołu z 1965 r. - powiedział.

- Z dostępnych materiałów i wspomnień o Franku Sinatrze wyłania się obraz człowieka z niezwykłą charyzmą, magnetycznego, który uwodził tłumy - mówił Błażej Wójcik. - Uwodził zarówno kobiety, jak i mężczyzn - dodał.

Ponadto w studiu Dwójki gościliśmy Monikę Małkowską, która opowiedziała o działalności Galerii A19 na stacji metra Marymont w Warszawie.

***

Tytuł audycji: "Pop-południe"

Rozmawiała: Marta Strzelecka

Goście: Konrad Imiela i Błażej Wójcik, Monika Małkowska

Data emisji: 27.02.2015

Godzina emisji: 16.00

mc/ag

Czytaj także

Śpiewają jak Frank Sinatra, choć na co dzień….

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 09:30
W 14. rocznicę śmierci jednego z najwybitniejszych piosenkarzy XX wieku przypominamy osoby, które zachwycają podobnym głosem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Czubaszek i Sinatra poszli własną drogą

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2014 23:35
- Należę do osób, które absolutnie nie mają słuchu. Co nie znaczy, że nie mam gustu muzycznego - powiedziała Maria Czubaszek i zaprezentowała w Jedynce kilka ulubionych piosenek.
rozwiń zwiń