REKLAMA

Drzewo Życia. Wizyta w kościele św. Jakuba

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2016 14:46
W Wielki Piątek zapraszamy do Torunia, gdzie znajduje się jeden z najcenniejszych i najpiękniejszych gotyckich zabytków w Polsce.
Drzewo Życia, czyli gotycki krucyfiks mistyczny w kościele Świętego Jakuba w Toruniu
Drzewo Życia, czyli gotycki krucyfiks mistyczny w kościele Świętego Jakuba w ToruniuFoto: Ludwig Schneider/wikimedia/CC BY-SA 3.0

Czym jest to pełne znaczeń przedstawienie, dla kogo powstało, w jaki sposób przybliża nas do prawd wiary chrześcijańskiej i jak wyglądała jego ponad sześćsetletnia historia?

O tym wszystkim opowiemy głosami konserwatorki zabytków Kingi Szczepińskiej, ks. Wojciecha Kiedrowicza, proboszcza Parafii św. Jakuba, historyka sztuki Przemysława Waszaka oraz rzeźbiarza Piotra Wiśniewskiego, autora kopii figury Jezusa z Drzewa Życia, która znalazła się w Ołtarzu Papieskim podczas wizyty Jana Pawła II.

***

Na audycję w Wielki Piątek (25.03) w godz. 22.00-22.30 zaprasza Aleksandra Łapkiewicz.

mc/mm

Czytaj także

Muzyka na Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2016 13:00
Pasje Bacha i Pendereckiego, "Ciemne jutrznie" Couperina oraz religijne oratoria Händla i Mendelssohna. Przeżyj Wielkanoc z Dwójką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Święta Wielkiej Nocy z radiową Dwójką

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 16:47
Spotkanie z Kingą Preis, audycje wprowadzające w klimat Triduum Paschalnego. Życząc Państwu spokojnych i rodzinnych Świąt, zapraszamy do spędzenia ich również w towarzystwie Programu 2 Polskiego Radia.
rozwiń zwiń