Radiowe konkursy i festiwale

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2012 16:00
Relacja z Festiwalu Mediów Prix Europa w Berlinie, a także z przebiegu polskich konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu
Radiowe konkursy i festiwale
Foto: Glow Images/East News

"Prix Europa" jest europejskim festiwalem mediów: wyróżnia najlepsze produkcje telewizyjne, radiowe oraz internetowe. W jednej z nowych kategorii radiowych – audycje o muzyce – zwyciężyła produkcja autora niezależnego, który pracuje dla BBC: "Warszawskie wariacje" Alana Halla. Jest to opowieść o przyjaźni podczas II wojny dwóch polskich artystów: Witolda Lutosławskiego i Andrzeja Panufnika. Zobacz więcej
W ostatnich dniach poznaliśmy również laureatów polskich konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu. Grand Prix Prezesa Polskiego Radia zdobył Mariusz Kamiński z Polskiego Radia Lublin za dokument pt. "Przypadek Edwarda Margola". Grand Prix KRRiT przyznano Hannie i Adamowi Bogoryja Zakrzewskim , autorom reportażu "Nic się nie stało”.
Rozstrzygnięto także XVIII Konkurs Stypendialny im. Jacka Stwory. Decyzją jury oraz głosami publiczności, nagrodę główną – stypendium przyznano Bartoszowi Pankowi z Programu 2 Polskiego Radia, autorowi reportażu "Mocarze, wadliwe egzemplarze”. Zobacz więcej
Na audycję z cyklu "Przestrzenie kultury" zapraszają Justyna Piernik i Joanna Szwedowska.


9 listopada (piątek), godz. 22.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zwycięski Anglik opowiada o Polsce

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 18:59
– Dla słuchaczy to była wiedza nowa. Oni byli bardzo poruszeni. Powoływano nawet mnie na świadka, pytano mnie, czy to tak naprawdę było – opowiadała Justyna Piernik o wyróżnionej audycji festiwalu "Prix Europa”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prix Europa dla "Ciał obcych"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2012 18:44
"Ciała obce" Julii Holewińskiej w reżyserii Pawła Wodzińskiego zdobyły 3. miejsce w konkursie na festiwalu europejskich nadawców publicznych Prix Europa w kategorii "radio drama".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyznano prestiżowe nagrody w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego!

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2012 18:58
7 listopada w Studiu im. Władysława Szpilmana w siedzibie Polskiego Radia odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników konkursów w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego – o Grand Prix Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia oraz Konkursu Stypendialnego im. Jacka Stwory. Najważniejsze laury zdobyli: Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Mariusz Kamiński z Radia Lublin oraz Bartosz Panek z radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsi radiowi reportażyści i dokumentaliści nagrodzeni!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 21:28
Rozstrzygnięto radiowe konkursy o Grand Prix KRRiT, o Grand Prix Prezesa Polskiego Radia oraz stypendialny im. Jacka Stwory Najważniejsze laury zdobyli: Hanna i Adam Bogoryja Zakrzewscy ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, Mariusz Kamiński z Radia Lublin oraz Bartosz Panek z radiowej Dwójki.
rozwiń zwiń