To się czyta: Henryk Waniek "Sprawa Hermesa"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2007 19:45
19.45 – 20.00 – To się czyta: Henryk Waniek Sprawa Hermesa odc. 1, czyta Jarosław Gajewski opracowanie Elżbiety Łukomskiej.
Audio

Finalista nagrody Nike, wybitny malarz, rysownik i pisarz zaprasza w kolejną mistyczną podróż. Nowa powieść Henryka Wańka to pełna przewrotnej metafizyki książka historyczna z intrygą sensacyjną w tle… Bohaterem Sprawy Hermesa jest działający w szeregach pewnej tajnej „inkwizytorskiej” komisji natchniony pastor, którego wstępujący na tron Fryderyk Wilhelm III niespodziewanie odwołał ze stanowiska! Zarówno cenzorska działalność grupy teologów pod przewodnictwem Hermesa, jak i objęta zmową milczenia zagadka jego nagłej degradacji nie zostały nigdy rozpatrzone i sprawiedliwie osądzone przez śmiertelników. W efekcie „sprawę” przejął niebieski trybunał, a dokładniej anielski radca von Engel, dowodząc tym samym, że… „kara dosięga zawsze i wszędzie, nawet w wieczności”.

W przypadku Hermesa sprawa przedstawiała się zawile. Nie osądzony zawczasu, stanął przed Trybunałem Niebieskim z głębokim poczuciem swojej niewinności. I dopiero tam został postawiony przed faktami, które poczytywał sobie za zasługi. Jednak sędziowie byli przeciwnego zdania.


Więcej szczegółów na stronie Wydawnictwa Literackiego.

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Malarz magii

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2007 12:38
Odbiorca jego obrazów jest wprowadzany w nadrealny świat, po którym autor wiedzie go tropem historii, filozofii, alchemii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ta książka była pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2010 22:10
"Sprawa mordu katyńskiego" Józefa Mackiewicza od 6-ego kwietnia w Jedynce, w Lekturach przed północą, a dziś dodatkowo w Wieczorze z Jedynką
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyka w książkach

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2010 16:00
"Ludzie radia" potrafią pięknie mówić o muzyce, okazuje się, że równie dobrze idzie im pisanie o niej.
rozwiń zwiń