X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Migawki z życia Wojciecha Plewińskiego

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2016 14:34
Gościem Jacka Wakara będzie wybitny fotografik, wieloletni współpracownik m.in. tworzonego przez Mariana Eile "Przekroju".
Wojciech Plewiński większą część życia zawodowego spędził w czasach PRL
Wojciech Plewiński większą część życia zawodowego spędził w czasach PRLFoto: PAP/Tomasz Gzell

Wojciech Plewiński (ur. w 1928 r.) współpracował ponadto z Polskim Wydawnictwem Muzycznym (1950-1960), z "Tygodnikiem Powszechnym" (od 1956), dla którego wykonywał zdjęcia ilustrujące teksty literackie, reportaże i recenzje, a także z teatrami - m.in. z Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Polskim we Wrocławiu czy Teatrem Witkacego w Zakopanem. Artysta pracował dla takich reżyserów jak Konrad Swinarski, Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Zygmunt Hübner, Józef Szajna, Jerzy Grzegorzewski czy Krystian Lupa.

Właśnie ukazała się książka "Migawki" autorstwa Wojciecha Plewińskiego, napisana we współpracy z Joanną Gromek-Illg. To wspomnieniowe dzieło twórcy, w którym pojawiają się znakomite postaci ze świata polskiej kultury, m.in. Anna Dymna, Anna Seniuk, Roman Polański, Zofia i Krzysztof Komedowie.

***

Na audycję "O wszystkim z kulturą" w piątek (7.06) w godz. 18.00-19.00 zaprasza Jacek Wakar.

mc/mm

Komentarze1
aby dodać komentarz
tatiana.larina2016-06-07 16:55 Zgłoś
Myślałam, że pomyliły się mi dni tygodnia. Ale nie! 7 czerwca jest we wtorek. Chyba że mówimy o 7 czerwca w jakimś innym zupełnie roku.

Czytaj także

Zamecznik. Fotografie zanurzone w plakatach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2016 13:02
- Prywatność i dom mocno wpływały na jego twórczość - mówiła w Dwójce Karolina Puchała, kuratorka ekspozycji poświęconej Wojciechowi Zamecznikowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosław Szaybo o artystycznej kontestacji w czasach komunizmu

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2016 14:00
_ Do dziś śni mi się gicz cielęca - mówi wybitny grafik, a chodzi o przysmak, którą jadł w warszawskim SARP-ie w latach 60. Jak wspominał, to były ponure, ale zarazem interesujące intelektualnie i towarzysko czasy.
rozwiń zwiń