Krzysztof Gradziuk - Sonorismo w cyklu "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 19:25
Znamy go z rozchwytywanego tria RGG. Jeden z najlepszych perkusistów w tej części Europy debiutuje w roli lidera. Krzysztof Gradziuk i jego zespół wystąpili w cyklu "Jazz.PL". Przeżyjmy to jeszcze raz, zapraszamy do obejrzenia zapisu koncertu ze Studia im. Władysława Szpilmana.

ZOBACZ WIDEO:

[YouTube/Dwójka-Program 2 Polskiego Radia]

Krzysztof Gradziuk i jego nowy zespół

Krzysztof Gradziuk zaprezentował swój nowy zespół, o którym w ten sposób opowiadał na antenie Dwójki

"Sonorismo" to poniekąd mój pseudonim artystyczny, jednak w tym wypadku jest to również nazwa mojego tria. Współtworzą je - mój wieloletni przyjaciel Łukasz Ojdana, z którym gramy w RGG, tylko, że tym razem Łukasz nie zasiada za klawiaturą fortepianu, a naprzeciw elektronicznego Fendera Rhodesa, oraz zaprosiłem wspaniałego saksofonistę z Finlandii - Pauli Lyytinena.

Czytaj też:

Pierwsza autorska płyty Sonorismo - "Personal Voice"

Trio wykonało muzykę z szeroko komentowanej pierwszej autorskiej płyty Sonorismo - "Personal Voice". Oto fragment recenzji z ostatniego wydania magazynu "Jazz Forum":

Album ma nie tylko autorski charakter, ale też osobisty wydźwięk. "Personal Voice" ukazała się w rok po śmierci ojca Krzysztofa Gradziuka i jest poświęcona jego pamięci. Muzyka z jednej strony skłania do zadumy, a z drugiej strony - przykuwa uwagę tajemniczością. W innych momentach, szczególnie tych solowych, dominują sonorystyczne eksperymenty. Krzysztof Gradziuk i jego muzycy doskonale odnajdują się w tych stylistykach. Udaje im się także utrzymać spójność w ramach całego albumu i intrygującą narrację.

 <<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

Koncert prowadził Andrzej Zieliński.

***

Koncert z cyklu "Jazz.PL" transmitowaliśmy w piątek (22.03) w godz. 18.00-19.00. 

mo/pr

Czytaj także

Arek Skolik: płyty koncertowe prezentują sedno grania jazzu

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2024 10:00
- Kocham tradycję i standardy za ramy. Obecnie młodzi grają standard "na siedem", "na dziewięć", czyli w bardzo poważnych podziałach rytmicznych. Ja kocham to "cztery-czwarte" i wolne metra, cały czas pogłębiam swą wiedzę. Muzyka ma łagodzić obyczaje, słuchacz w klubie ma odpocząć. Ważny jest odbiór energii tu i teraz - mówił w Dwójce perkusista Arek Skolik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dominik Bukowski przed koncertem w cyklu "Jazz.PL": S.E.A. Trio to przypływ dobrej energii

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2024 17:00
- Sonoryzm, ekspresja i ascetyzm to trzy najtrafniejsze, wręcz kluczowe słowa, które opisują naszą muzykę. Nazwa tria powstała tuż po pierwszych próbach, gdy zaczęliśmy się zastanawiać nad naszymi dźwiękami - mówił w Dwójce wibrafonista Dominik Bukowski przed koncertem S.E.A. Trio w cyklu "Jazz.PL".
rozwiń zwiń