Jak zostać obrzydliwie bogatym w rozwijającej się Azji

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 13:30
Fascynująca opowieść o człowieku pochodzącym z ubogiej wsi, który w świecie podejrzanych przedsiębiorców i skorumpowanych polityków, w świecie opanowanym przez bezduszność, obojętność i anonimowość, poszukuje nie tylko recepty na bogactwo, ale i chwil prawdziwej bliskości. O książce Mohsina Hamida porozmawiamy w niedzielnej "Czytelni".
Fragment okładki książki Mohsina Hamida Jak zostać obrzydliwie bogatym w rozwijającej się Azji
Fragment okładki książki Mohsina Hamida "Jak zostać obrzydliwie bogatym w rozwijającej się Azji"Foto: mat. prasowe wyd. Sonia Draga

Bezimienny bohater Hamida podejmuje się różnych, zajęć, często nielegalnych, by zrealizować swoje marzenia. I te o pieniądzach, i te o miłości. Całe życie pragnie też jednej kobiety. Kochankowie schodzą się jednak i oddalają, przyciągani wspólną przyszłością i rozdzielani pragnieniem ucieczki od niej.
Ta wyjątkowa powieść, wykorzystując formę poradnika, odmienia charakter współpracy między czytelnikiem i tekstem, prowadząc do pytań o to, czy jesteśmy w stanie sami sobie pomóc, w jakim stopniu możemy kontrolować nasz los i jaką cenę trzeba zapłacić, żeby stać się obrzydliwie bogatym…

Gośćmi Małgorzaty Szymankiewicz w "Czytelni" będą Magdalena Miecznicka i Piotr Kofta.

9 lutego (niedziela), godz. 11:40-12:00

Zobacz więcej na temat: Azja literatura
Czytaj także

Prowokacyjna książka Dimitriego Verhulsta

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 14:23
- Ta powieść jest pełna językowej złości - mówił w Dwójce Piotr Kofta o książce "Problemski Hotel" Dimitriego Verhulsta, której polski przekład ukazał się w tym roku nakładem wydawnictwa Claroscuro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rumunia według Rejmer. "To spojrzenie bez taniej fascynacji"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 13:59
- Zazdroszczę Rumunom, że ktoś im napisał taką książkę - w Dwójkowej "Czytelni" rozmawialiśmy o książce Małgorzaty Rejmer "Bukareszt. Kurz i krew".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ostentacyjny konserwatyzm Pawła Huellego

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2014 16:00
– To książka stricte modernistyczna. Mogłaby równie dobrze zostać napisana w latach 20. ubiegłego wieku – mówił w Dwójce Piotr Kofta w dyskusji o najnowszej powieści Pawła Huellego pt. "Śpiewaj ogrody".
rozwiń zwiń