X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowoczesne kadry hrabiego Kossakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 17:00
- Krytycy fotografii są dziś zachwyceni, jak on to ustawiał, kadrował, jakie robił światło, jakie miał śmiałe pomysły - opowiadała Katarzyna Madoń-Mitzner z Domu Spotkań z Historią o fotografiach sprzed stu laty hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego.
Audio
  • Opowieść o fotografiach hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego (Rozmowy po zmroku/Dwójka)
Jedno ze zdjęć albumu Stanisław Kazimierz Kossakowski. Kocham fotografię
Jedno ze zdjęć albumu "Stanisław Kazimierz Kossakowski. Kocham fotografię"Foto: mat. prom. Domu Spotkań z Historią

Atelier i laboratorium fotograficzne Wojtkuszki, mówiła w Dwójce Katarzyna Madoń-Mitzner, to miejsce stworzone w 1894 roku przez hrabiego Stanisława Kazimierza Kossakowskiego. W ciągu zaledwie dziesięciu lat powstało tu kilka tysięcy fotografii pozwalających zajrzeć do świata, który zniknął bezpowrotnie po Wielkiej Wojnie i rewolucji bolszewickiej. 

Jak udało się uratować z wojennych pożóg zbiór tych fotografii? W jaki sposób Stanisław Kazimierz Kossakowski łączył pasję fotografowania z intensywną działalnością społeczną (był m.in. prezydentem miasta, stworzył wieżę straży pożarnej, pełnił funkcję sędziego pokoju)? O fascynującym życiu hrabiego Kossakowskiego opowiadał również jego prawnuk Paweł Szanajca-Kossakowski.

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Goście: Paweł Szanajca-Kossakowski (prawnuk Stanisława Kazimierza Kossakowskiego), Anira Wojan (Fundacja Kossakowskiego) oraz Katarzyna Madoń-Mitzner (Dom Spotkań z Historią)

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 22.00

jp/pg


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kuty. Dawna stolica polskich Ormian na Pokuciu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 13:46
W audycji przywołaliśmy pamięć wielokulturowych tradycji miasteczka leżącego dziś na Ukrainie, gdzie obok siebie żyli Ormianie, Polacy, Żydzi i Rusini.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niechciana Syrenka. Pamiątka z wizyty Picassa w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 14:00
- Podczas wizyty Pablo Picasso namalował Syrenkę na ścianie mieszkania na Woli, a drugą w księdze pamiątkowej. Mieszkańcy osiedla są dumni, bo dzięki temu Koło nie jest zwykłą częścią miasta i ma się czym pochwalić nawet w skali światowej – mówił w Dwójce Adam Kadenaci z Wolskiego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sala Neoplastyczna - serce łódzkiego muzeum

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 19:37
W audycji odwiedziliśmy zaprojektowaną przez Władysława Strzemińskiego salę, która stanowiła niegdyś centrum wystawy Muzeum Sztuki w Łodzi.
rozwiń zwiń