Olgi Tokarczuk. Innymi słowy

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2019 07:49
Po południu, w filharmonii sztokholmskiej, Olga Tokarczuk odbierze Literacką Nagrodę Nobla przyznaną za rok 2018. Z tej okazji w "Rozmowach po zmroku" spotkamy się tłumaczami jej książek.
Olga Tokarczuk
Olga TokarczukFoto: Shutterstock/creativeneko

W audycji o tym, co słyszą czytelnicy z innych krajów, a często innych kręgów kulturowych, w jej książkach, porozmawiamy z tłumaczami Olgi Tokarczuk: na czeski - Petrem Vidlákiem, francuski - Marylą Laurent, szwedzki - Janem Henrikiem Swahnem i ukraiński - Ostapem Slyvynskym oraz przedstawicielem od dekad wspierającego te przekłady Instytutu Książki - Krzysztofem Cieślikiem. 

***

Na "Rozmowy po zmroku" we wtorek (10.12) w godz. 21.30-22.00 zapraszają Katarzyna Hagmajer-Kwiatek  i Małgorzata Szymankiewicz.

am

Czytaj także

Międzynarodowy Dzień Tłumacza

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 12:07
Bez nich ominęłyby nas największe dzieła literatury, nasza wiedza o świecie byłaby niepełna, a nasz język byłby uboższy. W audycji "Poranek Dwójki" porozmawiamy o wyzwaniach stojących dziś przed tłumaczami w erze globalizacji, o randze tłumacza, jego procesie twórczym i wielu innych pasjonujących kwestiach związanych z ta profesją.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Literacka Nagroda Nobla. Prof. Przemysław Czapliński: dla Olgi Tokarczuk literatura to medium wrażliwości

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 09:18
- Ten kapitalny, ciekawy, zawsze frapujący fenomen o nazwisku Olga Tokarczuk polega na tym, że ona ma czytelników z różnych pokoleń, z różnych opcji światopoglądowych, o różnych preferencjach estetycznych - mówił w Dwójce o laureatce literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 prof. Przemysław Czapliński z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.
rozwiń zwiń