W duecie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 22:00
Malarze rzadko dzielą płótno z kolegami od pędzla. W Polsce bardzo ciekawą artystyczną parą są Jarosław Modzelewski i Marek Sobczyk. Ich trwająca prawie 40 lat współpraca jest wyjątkowa, ponieważ każdy rozwijając swój własny sposób komunikacji, wnosi go do negocjowanych wspólnie projektów. Spotkali się w pracowni Stefana Gierowskiego, w latach 80- tych współtworzyli słynną Gruppę i równolegle działali też w duecie.
Obrazy pędzla Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka: Blut und Teppichperiode (L) oraz Kuda Gierman (P)
Obrazy pędzla Jarosława Modzelewskiego i Marka Sobczyka: "Blut und Teppichperiode" (L) oraz "Kuda Gierman" (P)Foto: Mat. prasowe

Posłuchaj
29:21 [ PR2]PR2 (mp3) 1 lipiec 2020 21_29_16.mp3 Jarosław Modzelewski i Marek Sobczyk o współtworzeniu (Rozmowy pozmroku/Dwójka)

 

Są autorami około 100 wspólnych obrazów. W audycji spotkanie z artystami i rozmowa o ich malarskich doświadczeniach - od wspólnego malowania ścian przedszkola po odkrywanie dla siebie średniowiecznej malarskiej technologii tempery, od wspólnych podróży artystycznych po serie obrazów. 

***

Tytuł audycji: Rozmowy po zmroku

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 1.07.2020

Godzina emisji: 21.30


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mózg, ufo, melodia - co widzimy w renesansowych malowidłach?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 12:45
Internet huczy od interpretacji obrazów mistrzów renesansu. Rekordzistką teorii jest chyba "Mona Lisa", w której twarzy niektórzy upatrują nawet autoportretu samego Leonarda da Vinci. Ile jest w tym prawdy? I czy Michał Anioł mógł już w XVI wieku namalować mózg na sklepieniu Kaplicy Sykstyńskiej? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawsze na szlaku. Wspomnienie o Jarosławie Markiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 22:00
- Wiedziałam, że mam do czynienia z absolutnym odlotowcem, poetą prawdziwym, który napisał kiedyś, że "należy jechać tak daleko, jak można i jeszcze dalej" - tak Jarosława Markiewicza wspominała w "Rozmowach po zmroku" dziennikarka i pisarka Iwona Smolka.
rozwiń zwiń