Polskie Radio
Section05
Michał Anioł

"Wskrzeszenie Łazarza" del Piombo. W tle przyjaźń z Michałem Aniołem

"Wskrzeszenie Łazarza" to pierwsze dzieło wpisane do inwentarza National Gallery w Londynie w 1824 roku – monumentalny, wielofiguralny obraz, którego twórca musiał wykazać się sporą inwencją w zakomponowaniu wielu postaci, w dodatku bohaterów różnorodnie reagujących na cud dokonywany przez Chrystusa – ożywienie martwego ciała.
Zobacz więcej na temat:  malarstwo Michał Anioł Dwójka Grażyna Bastek Michał Montowski

Muzyczne nowości w lutowym słońcu

Kolejne lutowe wydanie audycji "Czy już Państwo słyszeli?" przypadło na wyjątkowy dzień. – Dziś obchodzimy Światowy Dzień Radia, a na zewnątrz w końcu świeci słońce, więc warunki do "radiowania" są idealne. Zapraszam na godzinę wypełnioną muzycznymi nowościami – powiedziała autorka programu Justyna Grabarz. Wśród tych muzycznych nowości znalazły się jeszcze ciepłe nagrania od m.in. The Foals, Bassa Astrala czy Jordana Rakeia.
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA muzyka hp premiera Justyna Grabarz Trójka Foals Michał Anioł

"Między nami kobietami". O znaczeniu sztuki w rozwoju człowieka

- Najnowsze badania pokazują, że reakcja, która zachodzi w mózgu na widok arcydzieł, jest inna od wszystkich innych reakcji na to, co widzimy w naturze, jest wyjątkowa i zupełnie niezależna od pochodzenia i wykształcenia - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Małgorzata Wrześniak. Historyk sztuki opowiadała o znaczeniu edukacji artystycznej i kulturalnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA SZTUKA Anna Popek Michał Anioł