X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hrabal - terapeuta z czeskiej hospody

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 10:00
- Spotkanie z Hrabalem uwrażliwia i leczy. Zwłaszcza w sytuacjach, w których człowiekowi trudno jest się w życiu odnaleźć - mówi reżyserka teatralna Agnieszka Glińska.
Audio
  • O twórczości Bohumila Hrabala opowiadają m. in. reżyserka teatralna Agnieszka Glińska oraz pisarze Paweł Huelle i Jerzy Pilch (Strefa literatury/Dwójka)
Ściana w miejscu, gdzie stał dom Hrabala (ul. Na Hrzi 24, Praga)
Ściana w miejscu, gdzie stał dom Hrabala (ul. Na Hrázi 24, Praga)Foto: domena publiczna (wikimedia)

Słuchaj także
Orzechowski 1200.jpg
Sławomir Orzechowski czyta biografię Bohumila Hrabala

Wybitny czeski pisarz cieszy się dużą sympatią wśród polskich czytelników. Nie bez powodu. - Bohumil Hrabal towarzyszył nam przez lata i pełnił bardzo ważną funkcję - tłumaczy Paweł Huelle. - Pokazywał nam egzotyczny świat gospód i rozmów, ale przede wszystkim w niezwykły sposób rozprawił się z komunizmem.

W audycji tłumaczymy, na czym polega literacki drybling Hrabala i co ma wspólnego z platońską ideą kaszanki. Pisarz Paweł Orzeł zdradza, która książka Hrabala zakończyła część jego znajomości, a Jerzy Pilch wyjaśnia, dlaczego na bezludną wyspę nie zabrałby twórczości czeskiego autora.

***

Tytuł audycji: Strefa literatury

Prowadzą: Dorota Gacek i Anna Lisiecka

Goście: Agnieszka Glińska (reżyserka teatralna), Paweł Huelle, Jerzy Pilch, Adam Wiedemann i Paweł Orzeł (pisarze), Tomasz Brzozowski (wydawca)

Data emisji: 24.01.2016

Godzina emisji: 21.30

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bohumil Hrabal – między Dostojewskim a Chaplinem

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2014 19:00
– Fenomen jego prozy polega na zadziwiającym kontraście między poważną tematyką egzystencjalną, a niezwykle lekką i frywolną formą – mówił w Dwójce Aleksander Kaczorowski, autor biografii Bohumila Hrabala pt. "Gra w życie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bohumil Hrabal i zagadka noszenia gnoju w Święto Pracy

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 15:00
- Bohumil Hrabal miał swoje rytuały. Noszenie gnoju akurat 1 maja było z jego strony żartem, ale też protestem - mówi Monika Zgustova, autorka biografii czeskiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Hrabal. Słodka apokalipsa". Biografia

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 09:50
W cyklu "To się czyta" przedstawiamy fragmenty najnowszej książki Aleksandra Kaczorowskiego. Czyta Sławomir Orzechowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Bohumil Hrabal wymyślił Bohumila Hrabala

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 15:00
– Był wielkim mitotwórcą. Tworzył mity przede wszystkim na własny temat – mówił Aleksander Kaczorowski, autor biograficznej książki "Hrabal. Słodka apokalipsa".
rozwiń zwiń