X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jaki był Jan Himilsbach? "Wszyscy się nabierali na jego maskę"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 18:37
- Trzeba rozbić mit Janka - bywalca Harendy, kumpla, z którym czasem się warto pokazać, bo panował na to swoisty snobizm - podkreślał Andrzej Kondratiuk, próbując opowiedzieć, kim naprawdę był Jan Himilsbach.
Audio
  • Jan Himilsbach we wspomnieniach przyjaciół, znajomych i krytyków (Opowieści po zmroku/Dwójka)
Opowieść o Janie Himilsbachu jest zazwyczaj historią o artyście i celebrycie czasów PRL. Ile jest w niej prawdy? Na zdj. Jan Himilsbach, Warszawa, lipiec 1974 r.
Opowieść o Janie Himilsbachu jest zazwyczaj historią o artyście i celebrycie czasów PRL. Ile jest w niej prawdy? Na zdj. Jan Himilsbach, Warszawa, lipiec 1974 r. Foto: Witold Rozmysłowicz/PAP/CAF

- On założył pewną skuteczną maskę, maskę z kamienia. Z pełną świadomością ją obnosił i pokazywał innym, wiedząc, że na to się nabierają. A co skrywał? Nie wiem, czy mam prawo o tym mówić, ale skoro to ma być rozmowa szczera… - opowiadał Andrzej Kondratiuk.

Czy Jan Himilsbach próbował swoją kreacją (bo, jak podkreślali w audycji ci, którzy go znali, "on siebie konstruował") coś ukryć? Na ile prawdziwe są liczne anegdoty o jego życiu? Sam przecież podkreślał (co również usłyszymy w audycji), że często musi się zastanawiać nad prawdziwością swojego życiorysu, ponieważ "tyle legend wokół niego powstało". W nagraniu również o tej mniej znanej roli Jana Himilsbacha: pisarza (mającego i epizod socrealistyczny), miłośnika literatury, poety.

***

Tytuł audycji: Opowieści po zmroku

Przygotowały: Katarzyna Hagmajer-Kwiatek i Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Ernest Bryll (poeta), Alicja Gluza (współzałożycielka Ośrodka Karta), Konrad Zarębski (krytyk filmowy), Andrzej Kondratiuk (reżyser, scenarzysta).

Z archiwum PR wysłuchaliśmy wspomnień Waldemara Chołodowskiego oraz fragmentów wywiadów z Janem Himilsbachem.

Data emisji: 2.05.2016

Godzina emisji: 21.30
 

jp/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wiesław Dymny. "My gadaliśmy, a on po prostu tworzył"

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 14:00
W 80. urodziny Wiesława Dymnego przypomnieliśmy reportaż "Przychodzimy, odchodzimy. Wiesław Dymny", zrealizowany w 1988 r. 10. rocznicę śmierci barwnego twórcy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kieślowski uczył się życia sam, robiąc filmy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2016 12:00
To wypowiedź amerykańskiej badaczki twórczości polskiego reżysera - Annette Insdorf, którą przypomniał dokumentalista Krzysztof Wierzbicki. Krzysztofa Kieślowskiego wspominaliśmy w związku z przypadającą 13 marca 20. rocznicą jego śmierci.
rozwiń zwiń