Nieznana historia więźnia. X Pawilon Cytadeli Warszawskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2018 17:02
Grypsy pułkownika Mieczysława Piątkowskiego, przechowywane przez jego rodzinę, są punktem wyjścia opowieści o ponurym więzieniu śledczym. Zapraszamy do jej wysłuchania w audycji "Opowieści po zmroku".
X Pawilon Cytadeli Warszawskiej
X Pawilon Cytadeli WarszawskiejFoto: PAP/Bartłomiej Zborowski

książka1200.jpg
Andrzej Chciuk. Awanturnicze losy emigranta

Śledząc nieznane dotąd losy ważnego działacza niepodległościowego przypominamy miejsce, które dla naszej historii jest symbolem i które było świadkiem wielu ważnych i tragicznych wydarzeń. Listy, które poznają państwo w audycji nie były do tej pory znane nikomu poza najbliższą rodziną. Czekają na szersze opracowanie, ponieważ są bezcennym świadectwem w pełny sposób dokumentującym losy politycznego więźnia carskiego z początku XX wieku.

***

Na audycję "Opowieści po zmroku" w poniedziałek (22.01) w godz. 21.30-22.00 zaprasza Aleksandra Łapkiewicz

mko/ml

Czytaj także

Polska Kronika Filmowa. Prawda drugiego planu

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2016 09:30
Marek Kosma Cieśliński w swojej książce "Polska Kronika Filmowa. Podglądanie PRL-u", odsłania kulisy najpopularniejszego polskiego magazynu filmowego realizowanego w latach 1944-1994, tajniki warsztatu twórców oraz przyczyny jej społecznego fenomenu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arianka Spiegel. Cudowne dziecko dwudziestolecia

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 12:00
– Józef Lejtes, znany przedwojenny reżyser, nakręcił z nią pięciominutowy film, który dziś nazwalibyśmy "demo tape", z myślą, by wysłać to do Hollywood – mówił o Arianie Spiegel dokumentalista Tomasz Magierski.
rozwiń zwiń