Oszczędne gotowanie i inne sztuczki? Tylko dzięki książkom

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:28
Co warto czytać w kuchni? Nie chodzi tu o umilenie czasu powieściami, ale – o książki kucharskie. Oto przegląd książek z przepisami dobrymi i tymi mało strawnymi.
Audio
  • Małgorzata Minta i Łukasz Modelski recenzują książki kucharskie (Droga przez mąkę/Dwójka)
W Drodze przez mąkę Łukasz Modelski omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto, jak tym razem, recenzowane są książki kucharskie i kulinarno-podróżnicze
W "Drodze przez mąkę" Łukasz Modelski omawia z gośćmi wątki kulinarne w literaturze i w innych sztukach. Ponadto, jak tym razem, recenzowane są książki kucharskie i kulinarno-podróżniczeFoto: Glow Images/East News

Łukasz Modelski i jego gość – Małgorzata Minta omówili książki, które w ostatnim czasie ukazały się na polskim rynku.
Osądowi zostały poddane: "Gotuj sprytnie jak Jamie" Jamiego Olivera ("o tym, jak wykorzystywać resztki z głównego dania, choć w tej książce te składniki są kosztowne”), "What Katie Ate" Katie Quinn Davies ("kuchnia kobiety z antypodów), "Moja kuchnia w Paryżu" Davida Lebovitza ("wielki cukiernik został poślednim kucharzem i beznadziejnym pisarzem"), "Moja mała francuska kuchnia" Khoo Rachel ("to chyba mowa o jakimś innym kraju, nie o Francji") i "Jerozolima. Książka kucharska" Yotama Ottolenghi ("o tych przepisach mówi się na licznych przyjęciach i kolacjach").
***
Tytuł audycji:
Droga przez mąkę
Prowadził: Łukasz Modelski
Gość: Małgorzata Minta (dziennikarka kulinarna i blogerka)
Data emisji: 15.11.2014
Godzina emisji: 11.30
jp/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Smaczne obrazki, czyli japoński komiks kulinarny

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2014 18:00
– Popularność "gurume mangi" w Japonii zapoczątkowała w 1983 r. seria "Oishinbo", czyli "Smakosz". W ciągu 31 lat ukazało się 111 dwustustronicowych tomów tej powieści obrazkowej – mówiła w Dwójce Magdalena Tomaszewska-Bolałek, japonistka i znawczyni kuchni japońskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polityka na talerzu, czyli rzecz o związkach jedzenia z władzą

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 15:00
- W polityce uprawianej na skalę kontynentalną kwestia substancji takich jak: cukier, tłuszcz czy sól - jest równie ważna jak cena gazu importowanego z Rosji - mówił w Dwójce dziennikarz Paweł Bravo, który wspólnie z Łukaszem Modelskim opowiadał o przenikaniu się świata kuchni i gabinetów politycznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czereśnie jak baranki. W obrazach dawnych mistrzów jedzenie znaczyło

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2014 12:00
W malarstwie do końca XVIII wieku potrawy pojawiały się niezwykle rzadko. Często natomiast mogliśmy podziwiać nieprzetworzone produkty, których sens daleko jednak wykraczał poza domenę kulinarną. O tym rozmawialiśmy w "Drodze przez mąkę".
rozwiń zwiń