Europejska Stolica Kultury: ludzie i technologie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 15:00
Wystawy, performance i warsztaty zaplanowano w ramach międzynarodowego projektu Eco Expanded City, części programu ESK 2016.
Audio
  • Europejska Stolica Kultury: ludzie i technologie (Magazyn europejski/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

- Chcemy zastanowić się nad wpływem technologii na współczesnego człowieka - opowiada Viola Krajewska, dyrektor Centrum Sztuki WRO i główny kurator przedsięwzięcia.

***

Ererouyk we wsi Ani Pemza w Armenii, Twierdza Patarei w Tallinie, Lotnisko Malmi w Helsinkach i most obrotowy Colberta we francuskim Dieppe - to jedne z najbardziej zagrożonych zabytków w Europie. Fundacja Europa Nostra wspólnie z Komisją Europejską i Bankiem Europejskim pomagają w restauracji takich obiektów. - Najbliższy termin składania wniosków o dofinansowanie renowacji upływa z końcem października - informuje Guy Clausse, jeden z członków komisji decydującej o przyznawaniu środków.

***

Trwa trasa koncertowa Obara International Quartet. Obok saksofonisty - Macieja Obary - zespół tworzą pianista Dominik Wania oraz norwescy muzycy kontrabasista Ole Morten Vagaan i perkusista Gard Nilssen. Grupa powstała jako efekt uczestnictwa Macieja Obary w programie "Take 5 Europe". Najbliższe koncerty Obara International Quartet odbędą się 24. i 25. maja w Katowicach i Krakowie w ramach Festiwalu Muzyki Filmowej Scoring 4 Polanski.

***

Odmowa przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej oraz spór o dyrektywę KE w sprawie delegowanych pracowników - to najważniejsze w tym tygodniu tematy w prasie europejskiej. Komentarze włoskich i belgijskich gazet śledzili Marek Lehnert i Beata Płomecka.

***

Tytuł audycji: Magazyn europejski

Prowadzi: Katarzyna Nowak

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 15.00

mc/mp

Czytaj także

Polin, czyli jak robi się nowoczesne muzeum

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 19:10
W "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy m.in. o warszawskiej placówce, która zdobyła tytuł Europejskiego Muzeum Roku 2016.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójna stolica we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2016 20:00
Europejska Stolica Kultury właśnie stała się także Światową Stolicą Książki. Mówiliśmy o tym w "Magazynie europejskim".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O potrzebie reformy prawa autorskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 17:03
W związku ze Światowym Dniem Własności Intelektualnej w "Magazynie europejskim" rozmawialiśmy o pułapkach prawa autorskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2016 17:42
W audycji opowiedzieliśmy m.in. o atrakcjach zorganizowanych w dniach 12-15 maja przez beneficjentów Funduszy Europejskich.
rozwiń zwiń