X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy wybory na Białorusi mają w ogóle sens?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2016 18:51
Wybory parlamentarne u naszego wschodniego sąsiada już 11 września. Czy przyniosą one coś więcej niż tylko oczywiste zwycięstwo Aleksandra Łukaszenki?
Audio
  • Czy wybory na Białorusi mają w ogóle sens? (Puls świata/Dwójka)
Przedterminowe wybory na Białorusi trwają już od 6 września. Na zdjęciu żołnierze głosujący w Mińsku
Przedterminowe wybory na Białorusi trwają już od 6 września. Na zdjęciu żołnierze głosujący w MińskuFoto: PAP/EPA/TATYANA ZENKOVICH

– Wybory na Białorusi z gruntu nie mają sensu i tak było przez ostatnie długie lata, zwłaszcza w drugiej części rządów Łukaszenki – zauważył komentator spraw międzynarodowych Jarosław Guzy. – Natomiast teraz są one ciekawym wskaźnikiem tego, jaka jest polityka autorytarnego rządu. Istnieją bowiem pewne sygnały wskazujące na to, że Łukaszenka chce bardziej otworzyć się na Zachód i jakoś balansować między nim a Rosją – dodał.

Zdaniem Jarosława Guzego wybory zakończą się bez wątpienia zwycięstwem Łukaszenki, nie wiadomo jednak, czy zmieni się coś w składzie parlamentu. – Pytanie, czy okaże się on, delikatnie mówiąc, bardziej zróżnicowany. Czy symbolicznie wpuści się paru opozycjonistów lub niezależnych kandydatów? – zastanawiał się.

Czy jednak rząd może odejść od politycznego "przykręcania śruby"? I w czym opozycja wspiera Łukaszenkę, który "szczerze się przestraszył" pewnym ponurym scenariuszem dla swego państwa?

***

Tytuł audycji: Puls świata

Prowadzi: Grzegorz Ślubowski

Gość: Jarosław Guzy (komentator spraw międzynarodowych)

Data emisji: 6.09.2016

Godzina emisji: 17.45

mc/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

4 diecezje i 8 biskupów. 25 lat Kościoła na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 19:00
- 25 lat temu mieliśmy tylko 60 kapłanów, teraz jest ich około 500 – tak o Kościele na Białorusi mówił abp Tadeusz Kondrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rosja, Ukraina, Zachód. "Polityka zmęczenia"

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2016 18:44
– Myślę, że Rosjanie będą działać elastycznie i w zależności od determinacji UE i USA będą eskalować lub utrzymywać constans w działaniach, które prowadzą przeciw Ukrainie – mówił poseł PiS Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń