X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Guślarz w stroju Jokera. Teatr ponadnarodowy

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 22:00
W środowej audycji "O wszystkim z kulturą" porozmawiamy o przenikaniu popkultury do polskiej klasyki teatralnej.
Radosław Rychcik osadził akcję swojej adaptacji Dziadów w świecie amerykańskiej popkultury. Na scenie pojawiają się m.in. Marylin Monroe i demoniczny Joker (na zdjęciu woskowa figura Jokera)
Radosław Rychcik osadził akcję swojej adaptacji "Dziadów" w świecie amerykańskiej popkultury. Na scenie pojawiają się m.in. Marylin Monroe i demoniczny Joker (na zdjęciu woskowa figura Jokera)Foto: Wikipedia/Miguel Mendez/C.C. 2.0

Radosław Rychcik w swoich poznańskich "Dziadach” oraz "Balladynie”, którą zrealizował w Rzeszowie, zanurzył polską tradycję romantyczną w popkulturowym sosie. Guślarz z jego przedstawienia stał się Jokerem z filmów o Batmanie.
W audycji "O wszystkim z kulturą” zastanowimy się, co będzie znaczyć polska teatralna klasyka pozbawiona narodowych mitów, pozbawiona historycznych odwołań, umieszczona w "ponadnarodowym” kontekście. Gośćmi Jacka Wakara będą reżyserzy teatralni Radosław Rychcik i Paweł Wodziński oraz krytyk Michał Centkowski.
***
Na audycję "O wszystkim z kulturą" zapraszamy w środę (9.12), w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Jacek Wakar.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: Pop TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polacy chcą wojny z Rosją? Debata po słuchowisku "Diabelski młyn"

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 21:50
Sztukę Artura Pałygi kończy piosenka ze słowami "tęsknimy za wojną". Czy w obliczu sytuacji na wschodniej Ukrainie jesteśmy skazani wyłącznie na skrajne emocje?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Artyści pchają się w paszczę lwa"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 22:00
- Daliśmy się wciągnąć w ciągłe tłumaczenie, po co jest kultura i sztuka - uważa Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny festiwalu teatralnego "Boska Komedia".
rozwiń zwiń