X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Claudio Magris. Don Kichot w wielokulturowej Europie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2016 18:30
– Koegzystencja z innymi jest trudna, czasem nawet bycie z samym sobą staje się nieznośne – mówił wybitny włoski pisarz, eseista i tłumacz.
Audio
  • Claudio Magris. Don Kichot w wielokulturowej Europie (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Claudio Magris odwiedził niedawno Polskę w związku z wydanym właśnie zbiorem jego esejów O demokracji, pamięci i Europie Środkowej
Claudio Magris odwiedził niedawno Polskę w związku z wydanym właśnie zbiorem jego esejów "O demokracji, pamięci i Europie Środkowej"Foto: PAP/EPA/MARTA PEREZ

Zdaniem Claudia Magrisa problem imigrantów w Europie zawsze był poważny, dziś zaś - w obliczu liczby osób przybywających na nasz kontynent - stał się bardziej dramatyczny. Nie usprawiedliwia to jednak jego zdaniem "wielu bezsensownych i bezpodstawnych obaw". – Widzę wiele uprzedzeń, chorobliwą obawę o własną tożsamość, gorączkowe odrzucenie innych, o innej kulturze i innym kolorze skóry – powiedział.

Z drugiej strony pisarz widzi kłopot także w idei wielokulturowości, która w wielu miejscach Europy skończyła się niepowodzeniem, bo oparta była na naiwnych złudzeniach – Podeszliśmy do tej sprawy jak dyletanci. Zbyt małą wagę przyłożyliśmy do potencjalnych trudności – stwierdził.

Zarazem jednak Claudio Magris zwrócił uwagę pewne pozytywne strony złudzeń i rozczarowania, popierając to odwołaniem do tygielka golibrody widzianego oczami Don Kichota.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Bartosz Panek

Goście: Claudio Magris (pisarz, eseista, tłumacz)

Data emisji: 14.06.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dzienniki Rosenberga. U źródeł logiki nazistów

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 19:00
W audycji "O wszystkim z kulturą" rozmawialiśmy o zapiskach głównego ideologa III Rzeszy, które ukażą się niebawem w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Twierdzenie Polaka wygrało wojnę"

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 19:00
- Nie bomba jądrowa, nie penicylina, lecz właśnie abstrakcyjne twierdzenie matematyczne Mariana Rejewskiego zdecydowało o wyniku II wojny światowej - mówił Marek Grajek, autor książki "Enigma. Bliżej prawdy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczestnictwo w kulturze. Jest źle czy inaczej?

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 10:00
- Statystyki mówią, że nie chodzimy do teatru, nie czytamy książek, nie odwiedzamy muzeów. A może coś ucieka w tej statystce? - pytał w Dwójce dr Tomasz Kukołowicz z Narodowego Centrum Kultury.
rozwiń zwiń