X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Ostatnia królowa". Meryl Streep rządzi widzami

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 19:00
– Meryl Streep jest niesłychanie współczesną aktorką, a jednocześnie udało się jej zachować wielkość starego Hollywood. Żadnej innej artystce to się nie udało – mówiła aktorka Małgorzata Zajączkowska.
Audio
  • "Ostatnia królowa". Meryl Streep rządzi widzami (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Meryl Streep wraca właśnie na ekrany w filmie Boska Florence. Ponadto w księgarniach ukazała się biografia aktorki Meryl Streep. Znowu ona pióra Michaela Schulmana
Meryl Streep wraca właśnie na ekrany w filmie "Boska Florence". Ponadto w księgarniach ukazała się biografia aktorki "Meryl Streep. Znowu ona!" pióra Michaela SchulmanaFoto: PAP/PA

Niezależnie od politycznych preferencji i stosunku do amerykańskiego kina, bardzo wielu krytyków i widzów uważa Meryl Streep za najlepszą żyjąca aktorkę. Małgorzata Zajączkowska, choć gwiazdę "podziwia nieskończenie", nie zgodziła się z tą opinią, tłumacząc, dlaczego woli nazywać Meryl Streep "królową", a nie "aktorką".

Krytyk filmowy Michał Oleszczyk zwrócił z kolei uwagę na to, że paradoksalnie stopień talentu Meryl Streep, jej perfekcjonizm i zaangażowanie w każdą postać może działać na jej niekorzyść. Bez wątpienia jednak w historii kina zapisze się jej "najbardziej emocjonalnie naga rola" - przyjmując ją, Meryl Streep zrobiła coś, co w Hollywood do dziś nie jest zbyt popularne.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Małgorzata Zajączkowska (aktorka), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.08.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tajemnica twarzy Roberta De Niro

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 19:00
- W jego bogatej filmografii nie ma ról lekarzy i intelektualistów. Jest za to element atawizmu fizycznego, niepokoju i grozy - mówił w Dwójce Michał Oleszczyk, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Segda. Salome, Małgorzata, Faustyna

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 11:00
Gościem Dwójki była aktorka, która przez całe swe dotychczasowe życie zawodowe związana jest z krakowskim Starym Teatrem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Tkacz. Z chrypką w teatrze i w piosence

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 19:00
Od wczesnego dzieciństwa wiedziała, że zostanie aktorką. – Już w przedszkolu mówili o mnie "artystka" – wspominała Krystyna Tkacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Życie Larsa von Triera. "Wydobywanie się z traumy"?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 18:00
- Autorowi książki "Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza" udało się zerknąć za wyreżyserowany kadr, za którym von Trier się zawsze ukrywał - opowiadała w Dwójce Elżbieta Frątczak-Nowotny o nowej biografii duńskiego twórcy.
rozwiń zwiń