"Ostatnia królowa". Meryl Streep rządzi widzami

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2016 19:00
– Meryl Streep jest niesłychanie współczesną aktorką, a jednocześnie udało się jej zachować wielkość starego Hollywood. Żadnej innej artystce to się nie udało – mówiła aktorka Małgorzata Zajączkowska.
Audio
  • "Ostatnia królowa". Meryl Streep rządzi widzami (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Meryl Streep wraca właśnie na ekrany w filmie Boska Florence. Ponadto w księgarniach ukazała się biografia aktorki Meryl Streep. Znowu ona pióra Michaela Schulmana
Meryl Streep wraca właśnie na ekrany w filmie "Boska Florence". Ponadto w księgarniach ukazała się biografia aktorki "Meryl Streep. Znowu ona!" pióra Michaela SchulmanaFoto: PAP/PA

Niezależnie od politycznych preferencji i stosunku do amerykańskiego kina, bardzo wielu krytyków i widzów uważa Meryl Streep za najlepszą żyjąca aktorkę. Małgorzata Zajączkowska, choć gwiazdę "podziwia nieskończenie", nie zgodziła się z tą opinią, tłumacząc, dlaczego woli nazywać Meryl Streep "królową", a nie "aktorką".

Krytyk filmowy Michał Oleszczyk zwrócił z kolei uwagę na to, że paradoksalnie stopień talentu Meryl Streep, jej perfekcjonizm i zaangażowanie w każdą postać może działać na jej niekorzyść. Bez wątpienia jednak w historii kina zapisze się jej "najbardziej emocjonalnie naga rola" - przyjmując ją, Meryl Streep zrobiła coś, co w Hollywood do dziś nie jest zbyt popularne.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jacek Wakar

Goście: Małgorzata Zajączkowska (aktorka), Michał Oleszczyk (krytyk filmowy)

Data emisji: 18.08.2016

Godzina emisji: 18.00

mc/tj

Czytaj także

Tajemnica twarzy Roberta De Niro

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 19:00
- W jego bogatej filmografii nie ma ról lekarzy i intelektualistów. Jest za to element atawizmu fizycznego, niepokoju i grozy - mówił w Dwójce Michał Oleszczyk, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dorota Segda. Salome, Małgorzata, Faustyna

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2016 11:00
Gościem Dwójki była aktorka, która przez całe swe dotychczasowe życie zawodowe związana jest z krakowskim Starym Teatrem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krystyna Tkacz. Z chrypką w teatrze i w piosence

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 19:00
Od wczesnego dzieciństwa wiedziała, że zostanie aktorką. – Już w przedszkolu mówili o mnie "artystka" – wspominała Krystyna Tkacz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Życie Larsa von Triera. "Wydobywanie się z traumy"?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 18:00
- Autorowi książki "Lars von Trier. Życie, filmy, fobie geniusza" udało się zerknąć za wyreżyserowany kadr, za którym von Trier się zawsze ukrywał - opowiadała w Dwójce Elżbieta Frątczak-Nowotny o nowej biografii duńskiego twórcy.
rozwiń zwiń