X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marcin Świetlicki: lubię być wampirem

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 19:00
- Wciąż chcę się czegoś uczyć od innych. Wypijam trochę krwi, ale jednocześnie daję dużo z siebie – powiedział słynny poeta i wokalista, który odwiedził Dwójkę z okazji wydania tomu "Nieprzysiadalność", stanowiącego wywiad rzekę z artystą.
Audio
  • Rozmowa z Marcinem Świetlickim (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Marcin Świetlicki, Rafał Księżyk Nieprzysiadalność. Autobiografia, Wydawnictwo Literackie (fragm. okładki książki)
Marcin Świetlicki, Rafał Księżyk "Nieprzysiadalność. Autobiografia", Wydawnictwo Literackie (fragm. okładki książki)Foto: mat. prom.

Marcin Świetlicki opowiadał m.in. o współpracy ze swoim nowym zespołem Zgniłość, do którego zaprosił młodych jazzmanów z Trójmiasta: saksofonistę Michała Ciesielskiego i trębacza Dawida Lipkę (sekcję dętą Tymona Tymańskiego), kontrabasistę Macieja Sadowskiego oraz perkusistę Tomasza Kopra.

- Kocham muzyków z zespołu Świetliki, ale oni nie lubią jazzu. Improwizacja jest jednak dla mnie dużą wartością. Może być źle, kulawo, fałszywie, ale nie jest to nudne. Czasami muszę walczyć z nudą, a praca z zespołem jazzowym nigdy nie będzie dla mnie nieatrakcyjna. Wysysam z moich współpracowników profesjonalizm i wiedzę. Dzięki nim stale się czegoś uczę – dodał Marcin Świetlicki.

W nagraniu posłuchamy również o samotności artystycznej poety i dowiemy się, dlaczego, oszczędny zwykle w słowach na temat swego życia prywatnego, tym razem – na łamach tomu "Nieprzysiadalność" - dał się namówić na pełną szczerości rozmowę. Posłuchamy także opowieści Rafała Księżyka, dziennikarza muzycznego Dwójki, który jest autorem wydanej niedawno książki.

nieprzysiadalność.jpg

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Dorota Gacek

Goście: Marcin Świetlicki (poeta, wokalista, pisarz), Rafał Księżyk (dziennikarz muzyczny)

Data emisji: 6.11.2017

Godzina emisji: 18.00

mz/jp


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetlicki: mam pierwotną metodę na wiersze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 18:00
- Najpierw powstają w głowie, najczęściej podczas chodzenia lub jazdy pociągiem - zdradzał Marcin Świetlicki swój sposób na tworzenie. Właśnie ukazał się najnowszy tomik krakowskiego poety: "Drobna zmiana".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Świetlicki: zadziorny jestem i nie mija mi to z wiekiem

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 17:30
– Taki mam charakter, ale to nie bierze się z jakiegoś defektu. To czasy powodują tę zadziorność, a ponieważ czasy robią się coraz gorsze, wiersze są coraz zadziorniejsze – mówił poeta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mrożek wyprowadza się przez okno. Literacki Kraków

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 15:39
– Sławomir Mrożek był jedną z najbarwniejszych postaci życia literackiego Krakowa – mówił historyk literatury Jacek Olczyk o swojej monumentalnej publikacji "Życie literackie w Krakowie w latach 1893-2013".
rozwiń zwiń