X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Samobójstwo Europy" wg Rémiego Brague'a

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 17:00
- To mocna teza, ale być może żyjemy w takich czasach, w których takie tezy trzeba stawiać - oceniał prof. Marek Aleksander Cichocki myśl francuskiego filozofa o wyczerpywaniu się w społeczeństwach Starego Kontynentu europejskich tradycji.
Audio
  • Wokół myśli filozoficznej Rémiego Brague'a (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Remi Brague
Remi BragueFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Jak przypominał gość Dwójki, Rémi Brague jest znany choćby z książki "Europa, droga rzymska". - Stawiał on w niej tezę, że Europa bez swoich trzech korzeni, bez Jerozolimy, Aten i Rzymu, nie jest w stanie przetrwać. Według Rémiego Brague'a albo będziemy w stanie odnaleźć drogę do tych korzeni, albo Europa rzeczywiście popełni samobójstwo - podkreślał prof. Marek A. Cichocki.

W jakim sensie europejskie problemy z demografią to "wynik pewnego obumierania duchowego"? Kto jeszcze z francuskich intelektualistów mówi o końcu tożsamości Starego Kontynentu? Czym różni się "amerykańska nowoczesność" od tej, która powstała pod wpływem oświecenia w Europie? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji.

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Michał Szułdrzyński

Goście: prof. Marek Aleksander Cichocki (filozof), Michał Płociński (publicysta)

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 17.30 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Myślenie bez podpórek. Filozofia Hannah Arendt

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 15:00
– W zerwaniu nici tradycji europejskiej widzi ona z jednej strony katastrofę, z drugiej zaś wielką szansę – mówiła dr Paulina Sosnowska, badaczka myśli Hannah Arendt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fenomen Banksy’ego, czyli komercjalizacja nonkonformizmu

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 17:00
- Trudno rozsądzić, co w legendzie Baksy’ego jest mitem, a co rzeczywistością, bo rozwija się ona efektem kuli śniegowej. Można jednak śmiało powiedzieć, że przekraczając to, co jest prawdą,  napędza jego rynkową atrakcyjność - mówiła w Dwójce krytyk sztuki Monika Małkowska.
rozwiń zwiń