X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Stuhr: chciałem, by widownia w operze się śmiała

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 20:00
- Sytuacje niech śmieszą, a nie miny - przypominał w Dwójce Jerzy Stuhr słowa, jakie kierował do śpiewaków przygotowanej przez siebie krakowskiej inscenizacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego.
Audio
  • Jerzy Stuhr m.in. o reżyserowaniu "Cyrulika sewilskiego" Rossiniego w Operze Krakowskiej (O wszystkim z kulturą/Dwójka)
Jerzy Stuhr
Jerzy StuhrFoto: Grzegorz Śledź/PR2

- Założenie, które sobie przyjąłem, było takie, żeby widownia na spektaklu operowym się śmiała. A to się rzadko zdarza - mówił Jerzy Stuhr. - Akurat penetruję obszar włoskiej opery komicznej, głównie XVIII wieku, i te libretta swoją naiwnością, absurdalnością mnie śmieszą. Tylko trzeba zrobić tak, żeby śpiewacy wykonujący to rozśmieszyli publiczność.

W jaki sensie reżyser starał się tworzyć dla śpiewaków "śmieszne sytuacje"? Jaki jest według naszego gościa pewien "anachroniczny błąd" popełniany przez operowych reżyserów? Jerzy Stuhr mówił również o samotności ("umiem być sam"), o sławie i popularności oraz o pisarstwie ("chciałem być pisarzem, zostałem aktorem...").

***

Tytuł audycji: O wszystkim z kulturą

Prowadzi: Jakub Kukla

Gość: Jerzy Stuhr (aktor, reżyser, pedagog)

Data emisji: 29.03.2019

Godzina emisji: 17.30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jerzy Stuhr: Różewicz nie pisał sztuk

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2015 10:00
- On pisał gotowe spektakle. Scenariusze, które reżyser powinien po prostu dobrze zrealizować - mówił Jerzy Stuhr pracujący nad inscenizacją sztuki "Na czworakach" dla warszawskiego Teatru Polonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: w "Cyruliku" chcę uciec od stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:28
- Myślałem, jak zrobić, żeby widz, który zna już ten utwór, nagle odkrył inne wnętrza czy inne otoczenie arii - opowiadał Jerzy Stuhr o przygotowywanej przez siebie inscenizacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego.
rozwiń zwiń