X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tokijczyk na wakacjach uczy się polskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 22:00
Letnie kursy języka polskiego dla obcokrajowców to jeden z wielu przykładów na wakacyjne formy kształcenia. Nauka latem okazuje się dobrą inwestycją.
Audio
  • Rozmowa o wakacyjnych formy kształcenia (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Studenci z Dalekiego Wschodu coraz chętniej przyjeżdżają latem do Polski, by poznawać nasz kraj i kulturę
Studenci z Dalekiego Wschodu coraz chętniej przyjeżdżają latem do Polski, by poznawać nasz kraj i kulturę Foto: Glowimages/East News

Młodzi z całego świata (nie tylko dzieci polonusów), ale i ludzie starsi (nawet 80-latkowie) – do krakowskiej Letniej Szkoły Języka i Kultury Polskiej ściągają podczas wakacji ci, którzy chcą zmierzyć się z polską deklinacją, pogłębić wiedzę o naszej historii, a przy okazji poznać nowych przyjaciół. - Coraz częściej przyjeżdżają do nas studenci z Dalekiego Wschodu, współpracujemy z polonistykami z Pekinu, Tokio i Seulu – opowiadał dr Piotr Horbatowski.

Dlaczego letnie metody nauczania mogą być efektywniejsze niż te standardowe? W jakich letnich kursach mogą uczestniczyć polscy uczniowie i studenci? Jedną z propozycji wakacyjnej edukacji jest odkrywanie, pod okiem samego ambasadora, tajników protokołu dyplomatycznego obiadu.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Monika Pilch

Goście: Anna Świerzewska i Mateusz Janowski (Letni Uniwersytet Dyplomacji ), prof. Michał Obuchowski (Letnia Szkoła Biotechnologii), prof. Marek Rembierz (Letnia Szkoła Nauk Filozoficznych i Społecznych), dr Andrzej Wysmołek (Letnia Szkoła Fizyki) oraz dr Piotr Horbatowski (Letnia Szkoła Kultury i Języka Polskiego)

Data emisji: 9.07.2015

Godzina emisji: 22.30

jp/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Norwid jak gra komputerowa

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2013 19:00
- Eligiusz Szymanis powiedział kiedyś, że w przyszłości będziemy analizować utwory Norwida tak, jak dziś analizujemy gry komputerowe typu RPG - mówił w Dwójce poeta Karol Samsel, znawca twórczości wielkiego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jądro ciemności" – każdy z nas może być potworem

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2013 18:00
– To moralitet o tym, że sami dla siebie jesteśmy niezwykle nieprzewidywalni. W każdym z nas tkwi zagrożenie bycia Kurtzem – mówił w Dwójce literaturoznawca Karol Samsel o słynnym dziele Josepha Conrada "Jądro ciemności".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Makbet: fatum, determinizm i historyczna mistyfikacja

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 00:00
- Dla mnie to przede wszystkim dramat o tym, jak bardzo jesteśmy zdeterminowani i przez jakie siły. To obecnie problem bardziej chyba nawet aktualny niż w czasach Szekspira - mówił o "Makbecie" Antoni Libera, jeden z gości audycji "Te wstrętne lektury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mistrz i Małgorzata": po co Rosjanom diabły?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 20:00
- To stary wątek nowoczesnej literatury rosyjskiej. W latach 20. tamtejsza inteligencja potrzebowała go by oswoić się z dyktaturą bolszewicką - mówił profesor Adam Pomorski w audycji "Te wstrętne lektury", poświęconej tym razem słynnej powieści Michała Bułhakowa.
rozwiń zwiń