X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mechanizm dla polskiej kultury

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2010 12:00
Jak promować polską kulturę? W "Sezonie na Dwójkę" rozmawialiśmy o funduszach unijnych i norweskim mechanizmie finansowym.
Audio

Pretekstem do rozmowy stał się koncert Orkiestry Symfonicznej z Trondheim, który odbędzie się 22 listopada w Studiu S-1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz 23 listopada w Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. Jest to część "Polsko-norweskich spotkań z muzyką klasyczną" realizowanych ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego i Mechanizmu Finansowego EOG .

Naszymi gośćmi byli: Małgorzata Głowacka z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Jolanta Wilczewska z Filharmonii Podlaskiej, Michał Rzeszewicz – konsul honorowy Królestwa Norwegii w Gdyni oraz Antoni Beksiak – dziennikarz, muzyk, krytyk, organizator międzynarodowych festiwali muzycznych ("Ad Libitum", "Turning Sounds").

Rozmowa krążyła wokół kwestii dostępności różnego rodzaju źródeł finansowania, ich wpływie na wymianę kulturalną między Polską a innymi krajami oraz o możliwościach promocji polskiej kultury z wykorzystaniem tychże funduszy.

Nie zabrakło wszkaże sądów bardziej zasadniczych. - Dopóki Ministrerstwo Kultury mówi oficjalnie, że polskim skarbem narodowym jest Krzysztof Penderecki, którego muzyka stylistycznie ma sto lat, dopóty postrzegani będziemy jako kulturowy zaścianek - powiedział Antoni Beksiak, który pytał także o kwalifikacje państwowych eskpertów,  decydujących o dystrybucji środków finansowych.

Godpodarzama audycji byli Joanna Grotkowska i Bartosz Panek.

 

Aby wysłuchać całej audycji, wystarczy kliknąć ikonę dźwięku "Mechanizm dla polskiej kultury" w boksie "Posłuchaj" po prawej stronie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Finansowa dominacja Polski w... kulturze

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2010 10:14
Minister kultury twierdzi, że Polska to absolutny lider pozyskiwania funduszy unijnych na kulturę.
rozwiń zwiń