Podsumowanie roku w muzyce

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 14:20
Goście Jacka Hawryluka podsumowali życie muzyczne w Polsce w mijającym roku. Sukcesy i porażki, transformacje i konflikty, muzyka, opera i balet.
Audio

W piątkowym "Sezonie na Dwójkę" dyskutowaliśmy o życiu festiwalowo-koncertowym. Festiwale czy filharmonie – gdzie leży punkt ciężkości? Zastanawialiśmy się też, jak wygląda życie operowo-baletowe poza Warszawą.

Porozmawialiśmy  o roli, programie i strukturze organizacyjnej instytutów muzycznych, o przekształceniach i konfliktach, które dotykają polskie zespoły muzyki dawnej i orkiestry filharmoniczne w Krakowie, Łodzi czy Białymstoku.

Pochyliliśmy się nad krytyką muzyczną i jej dokonaniami w mijającym roku. Opowiedzieliśmy o największych sukcesach i potknięciach polskich artystów.

Nie mogło też w naszej refleksji zabraknąć dwóch ważnych wydarzeń AD MMXI: Konkursu Wieniawskiego oraz kulturalnego programu polskiej prezydencji w Unii Europejskiej.

Gośćmi Jacka Hawryluka byli: Dorota Kozińska, Agata Kwiecińska, Kacper Miklaszewski oraz Jacek Marczyński.


Zapraszamy także do wysuchania podsumowania 2011 roku w muzyce współczesnej - audycja Ewy Szczecińskiej zatytułowana była "Nowa, najnowsza - muzyka współczesna w 2011 roku". Gośćmi audycji byli Daniel Cichy i Jacek Hawryluk.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Spór o krakowską orkiestrę

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 14:45
Dyskusja o dorobku i przyszłości Capelli Cracoviensis była gorąca. Jacek Hawryluk zaprosił do studia przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Nałęcz-Niesiołowski: chodzę z podniesioną głową

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2011 17:49
Gościem Aleksandra Laskowskiego był Marcin Nałęcz-Niesiołowski, do niedawna dyrektor Opery i Filharmonii Podlaskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmowe podsumowanie roku

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2011 13:00
W czwartek po godzinie 23 w audycji "Na cztery ręce" zajrzymy do świata filmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy pytania o kulturę. Przyglądamy się 2011

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2011 08:00
Osobom, które w Polskim Radio aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym zadaliśmy trzy pytania o to, jak zapamiętają rok 2011 oraz na co liczą w Nowym Roku.
rozwiń zwiń