REKLAMA

Krystyna Janda jako Maria Callas

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 16:29
Transmisja wideo rozmowy o spektaklu "Maria Callas. Master Class", który niebawem zobaczymy w warszawskim Och Teatrze.
Spektakl jestpowrotemKrystyny Jandy do roli Marii Callas po 18 latach
Spektakl jest powrotem Krystyny Jandy do roli Marii Callas po 18 latachFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Na żywo

Krystynie Jandzie partnerować będą śpiewacy operowi Anna Patrys (sopran) i Mateusz Zajdel (tenor). Po godz. 8.35 opowiedzą oni w Dwójce o pracy nad spektaklem, którego próba medialna odbędzie się 31 sierpnia, premiera zaś - 3 września.

Po raz pierwszy premiera sztuki "Maria Callas. Lekcja śpiewu" Terrence'a McNally w reżyserii Andrzeja Domalika odbyła się we wrześniu 1997 roku w warszawskim Teatrze Powszechnym. Przedstawienie okazało się wielkim sukcesem artystycznym i zebrało świetne recenzje. Andrzej Domalik reżyseruje także spektakl w Och Teatrze.

Natomiast po godz. 7.35 zaprosimy do Białegostoku na ostatnia tegoroczną odsłonę Wschodu Kultury.

Poza tym w programie: "Słowo na dzień", "Śpiewnik jazzowy ", "Archiwalnia", "Przegląd prasy", "Wiadomości kulturalne", a także "Płyta tygodnia". W tym tyoghdoniu jest nią nowy album firmy Sony Classical pt. "Prayer", na którym wiolonczelistka Sol Gabetta z towarzyszeniem orkiestr Amsterdam Sinfonietta i Orchestre National de Lyon gra utwory Ernesta Blocha, Dymitra Szostakowicza i Pablo Casalsa.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy w środę (26.08) w godzinach 6.00-9.00. Audycję poprowadzi Paweł Siwek.

mc/bch

Czytaj także

Jak zagrać rotmistrza? "Pilecki" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 09:00
- Ta rola znacząco wpłynęła na moje życie prywatne - przyznał Marcin Kwaśny, który w fabularyzowanym dokumencie o Witoldzie Pileckim wcielił się w głównego bohatera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pokorny przy swoim wielkim talencie". Wspominamy Jerzego Kamasa

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 19:55
- Był z najściślejszej polskiej czołówki aktorstwa filmowego i teatralnego - wspominała zmarłego Jerzego Kamasa Izabella Cywińska. O aktorze mówili w Dwójce również Artur Barciś i Jan Englert.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bartosz Porczyk: teatr powinien się wtrącać

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 12:00
- Warto potrząsać ludźmi w teatrze, bo nie zawsze ma kto nimi potrząsnąć w życiu - mówił ceniony aktor, który wystąpi w nowej inscenizacji "Lili Wenedy" w reżyserii Michała Zadary.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Bonaparte w Egipcie". Opera z polskimi napisami

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 10:30
Nigdy dotąd niewystawione dzieło Michała Kleofasa Ogińskiego "Zélis i Valcour, czyli Bonaparte w Egipcie" zainauguruje sezon koncertowy Polskiej Orkiestry Radiowej.
rozwiń zwiń