Bartosz Porczyk: teatr powinien się wtrącać

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2015 12:00
- Warto potrząsać ludźmi w teatrze, bo nie zawsze ma kto nimi potrząsnąć w życiu - mówił ceniony aktor, który wystąpi w nowej inscenizacji "Lili Wenedy" w reżyserii Michała Zadary.
Audio
  • Z Bartoszem Porczykiem rozmawia Marcin Pesta (Poranek Dwójki)
W Lili Wenedzie, która będzie miał premierę 29 sierpnia w Teatrze Powszechnym w Warszawie, zobaczymy m.in. Barbarę Wysocką, Arkadiusza Brykalskiego, Michała Kruka, Edwarda Linde-Lubaszenko i Bartosza Porczyka (na zdj.)
W "Lili Wenedzie", która będzie miał premierę 29 sierpnia w Teatrze Powszechnym w Warszawie, zobaczymy m.in. Barbarę Wysocką, Arkadiusza Brykalskiego, Michała Kruka, Edwarda Linde-Lubaszenko i Bartosza Porczyka (na zdj.)Foto: Oliwia Ziembińska/CENTRALA/Teatr Powszechny

- Niejednokrotnie zdarzają się nam, aktorom, historie, gdy po spektaklu ludzie do nas piszą, dzwonią i mówią, że przez te 2,5 godziny siedzenia na widowni coś się zmieniło. Że zmieniło się ich życie, że sami postanowili coś zmienić - opowiadał Bartosz Porczyk o roli, jaką według niego powinien pełnić teatr.

Jak Michał Zadara pokaże "Lilę Wenedę" Słowackiego – tę niezwykle brutalną historię z prehistorii Polski? Kim jest (odgrywany w warszawskiej inscenizacji przez Bartosza Porczyka) jeden z bohaterów sztuki, niejednoznaczny Ślaz? Według naszego gościa, jego postać jest "niczym pies"...

***

Prowadzi: Marcin Pesta

Gość: Bartosz Porczyk

Data emisji: 24.08.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/iwo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak zagrać rotmistrza? "Pilecki" wkrótce w kinach

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 09:00
- Ta rola znacząco wpłynęła na moje życie prywatne - przyznał Marcin Kwaśny, który w fabularyzowanym dokumencie o Witoldzie Pileckim wcielił się w głównego bohatera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Letnie przesilenie". Film o zwykłym życiu w czasie wojny

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2015 09:58
- Coraz częściej zaczynamy patrzeć na historię II wojny światowej i na przeszłość, nie tylko z perspektywy bohaterów - mówił o swoim filmie "Letnie przesilenie" reżyser Michał Rogalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Implozja". Romans na tle rewitalizacji Pragi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2015 10:00
Słuchowisko w reżyserii Pawła Łysaka to historia miłości prawobrzeżnej warszawianki i lewobrzeżnego warszawiaka w... indiańskim wigwamie na Pradze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transseksualizm z innej strony. "Mów mi Marianna"

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2015 10:00
- Nie ma tutaj ofiary i kata. Są ludzie i problemy, z którymi trzeba się zmierzyć - mówiła Karolina Bielawska o swoim filmie "Mów mi Marianna" wyróżnionym nagrodą Premio Zonta Club Locarno.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy kamera polepszy los wcześniaków?

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2015 10:30
– Porzuciłam na chwilę dwa inne projekty, bo ten dokument to coś, co trzeba zrobić natychmiast – mówiła Aneta Kopacz o telewizyjnym cyklu "Moje 600 gramów szczęścia".
rozwiń zwiń